Rinkos tyrimų bendrovė IDC atliko analizę, kurioje bandė paskaičiuoti, kaip IT sektorius veikia pasaulinę darbo rinką. Gauti duomenys gana įdomus. Prognozuojama, kad per artimiausius keturis metus IT sektorius sukurs net 7,1 mln. naujų darbo vietų bei leis atsirasti net 100 tūkstančių bendrovių visame pasaulyje.

IDC paskaičiavo, kad su kompanija „Microsoft“ ir jos produktais susijusį darbą visame pasaulyje dirba net 14,7 mln. IT sektoriaus darbuotojų. Tai net 42% visų IT sektoriuje dirbančių (jų bendras kiekis – 35,2 mln.). Šie duomenys iliustruoja, kiek programinės įrangos milžinas svarbus IT pramonei, bei iš kur dėdės Gateso milijardai. Vien iš su „Microsoft“ produktais susijusių veiklų kasmet sumokama daugiau nei pusė milijardo JAV dolerių mokesčių.

Tikslios apibrėžties, kas gi tiksliai yra tos „susijusios veiklos“ man rasti nepavyko. Tikėtina, jog tyrėjai turėjo galvoje ne tik tiesiogiai su „Microsoft“ programomis dirbančius specialistus, bet ir visus, kas kuria su M$ softu suderinamus programinius produktus apskritai.