Silverstone į rinką yra išleidusi galybę inovatyvių ir unikalių korpusų – nuo mažų HTPC ir SFF dėžučių iki gigantiškų Raven serijos Full Tower korpusų. Šį kartą testuosime vieną paprastesnių Silverstone gaminių – Redline serijos RL01 Mid-Tower korpusą. Tikslus apžvelgiamo korpuso modelis yra SST-RL01B-USB 3.0. Tai yra versija be lango, su USB 3.0.
Silverstone tikslas su Redline serija yra į paprastus, kompaktiškų matmenų Mid-Tower korpusus sukišti kuo daugiau aukštesnės klasės gaminiams skirtų savybių. Visi Redline korpusai pasižymi teigiamo slėgio aušinimu bei dulkių filtrais. Dėl to Redline serijos korpusai yra idealūs tiems, kurie neturi ar tiesiog nenori daug laiko skirti kompiuterio priežiūrai, valymui.
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
Silverstone Redline RL01 Specifikacijos
Komplektacija
Silverstone Redline RL01 platinamas paprastoje rudoje kartoninėje dežėje. Kaip įprasta, ant dežės nurodytos pagrindinės specifikacijos ir savybės.
Korpusas įvilktas į permatomą maišelį ir iš viršaus bei apačios apsaugotas putplasčiu.
Į Redline RL01 komplektaciją įeina visi varžtai, kurių gali prireikti, trumpas instaliacijos vadovas, du grupuokliai ir dulkių filtras, dedamas ant korpuso viršuje esančių ventiliacijos angų.
Pridedamas dulkių filtras yra aukštos kokybės ir naudoja magnetinį tvirtinimą. Toks tvirtinimas yra patogus ir greitas, tačiau nesaugus – filtrą galima labai lengvai netyčia nustumti.
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
Išorė
Silverstone Redline RL01 dizainas yra gana paprastas. Ne pats solidžiausias, bet tikrai neprimena transformerių. Korpuso aukštis, plotis bei gylis atitinkamai siekia 192.5, 440.3 ir 485 mm. Mid-Tower tipo korpusui tai yra ganėtinai kompaktiški matmenys. Tiesa, plotis nurodytas įskaitant iškylimus ant šoninių dangčių. Paties korpuso karkaso plotis siekia apie 185 mm. Korpusas pagamintas iš plieno, šiek tiek plastiko, ir sveria vos kiek daugiau nei 5 kilogramus.
Korpuso priekinė dalis sudaryta iš perforuoto plieno, kontūras iš pilkšvo metalo su per korpuso priekinės dalies vidurį horizontaliai einančia juosta, ant kurios yra kietojo disko LED lemputės bei Silverstone logotipas, kuris pasitarnauja ir kaip įjungimo mygtukas. Korpuso priekyje įmontuotas 120 mm LED ventiliatorius. Korpuse yra viena išorinė 3.5″ ir trys išorinės 5.25″ nišos.
Šonuose be kelių milimetrų iškylimų RL01 neturi daugiau ką parodyti. Nėra jokių ventiliacijos angų ar Silverstone logotipų. Abiejų pusių dangčiai yra identiški, tad kairės pusės dangtį galima uždėti ant dešinės pusės ir atvirkščiai. Minėti dangčių iškylimai atlieka tam tikrus vaidmenis. Dešinėje pusėje iškylimai leidžia įdėti keliais milimetrais aukštesnį procesoriaus aušintuvą, o kairėje – lengviau paslėpti kabelius už motininės plokštės. Bent teoriškai. Dangčiai turi nedideles rankeneles, kurios padeda lengviau juos nuimti.
Gale yra 7 PCI išplėtimo lizdai, dvi guma padengtos angos vandens aušinimo žarnoms pravesti bei vieta 120 mm arba 92 mm ventiliatoriui. Kaip įprasta kiek brangesniems nei patiems pigiausiems korpusams, maitinimo blokas talpinamas apačioje.
Viršuje yra magnetiniu filtru uždengiamos vietos dviems 140 mm arba 120 mm ventiliatoriams.
Korpusas turi kojeles, kurios padeda aušinti maitinimo bloką, kai jis montuojamas ventiliatoriumi į apačią. PSU vėdinimo anga, kaip ir papildomo 120 mm ventiliatoriaus anga, uždengta dulkių filtru. Vienas iš nestandartinių sprendimų šiame korpuse yra galimybė pačioje apačioje įmontuoti 2.5″ SSD. Įdomus, bet ne pats patogiausias sprendimas – norint prisukti SSD, korpusą reikia apversti arba paversti ant šono.
Priekyje, viršuje yra mikrofono, ausinių bei dvi USB 3.0 jungtys. Kampe paslėptas labai mažas restartavimo mygtukas. Kyla klausimas, kodėl Silverstone įjungimo mygtuko nepatalpino viršuje, šalia restarto mygtuko. Kitame kampe – baltas Silverstone užrašas bei logotipas.
Viršuje uždedamas dulkių filtras bendro vaizdo negadina.
Priekinėje dalyje esantis raudonas Silverstone logotipas pasitarnauja kaip įjungimo mygtukas ir įjungus kompiuterį pradeda šviesti. Šalia esančios raudonos juostelės atlieka HDD būsenos lempučių vaidmenį. Dar žemiau įtaisytas 120 mm permatomas ventiliatorius su raudonais diodais.
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
Vidus
Visas korpuso vidus yra juodas, spalvomis išsiskiria tik raudoni Silverstone logotipai ant 5.25″ ir 3.5″ įrenginių fiksatorių bei standartinių spalvų priekinės panelės laidai. Redline RL01 nėra labai erdvus. Apie tai galima spręsti vien iš jo matmenų. Korpusas palaiko ATX ir Micro-ATX motinines plokštes.
RL01 turi 7 išplėtimo lizdus. Nors korpusas nėra iš storo metalo, lizdų dangteliai yra tvirti ir nesusilanksto bandant juos išimti. Tad išėmus nebus problemų juos sudėti atgal. PCI įrenginiams naudojamas paprastas tvirtinimas su varžtais. Šalia išplėtimo lizdų yra dvi guma padengtos skylės vandens aušinimo žarnoms pravesti. Kiek aukščiau – vieta 120 mm arba 92 mm ventiliatoriui.
Viena iš pagrindinių savybių, išskirianti RL01 iš pigesnių korpusų, yra 90 laipsnių kampų pasuktos 3.5″ įrenginių nišos. Jų iš viso yra penkios. Visose 3.5″ nišose yra fiksatoriai, skirti montavimui be įrankių. Fiksatoriai tvirtinami tik iš vienos pusės, kas neatrodo labai patikima. Tačiau stipresniam tvirtinimui užtikrinti, kitoje pusėje, kur paprastai būtų įsukami varžtai arba įstatomi fiksatoriai, yra nedideli apvalūs iškylimai. Nepaisant to, toks montavimas neprilygsta aukštesnės klasės, kad ir Silverstone Precision serijos, korpusuose naudojamiems tvirtinimo mechanizmams.
3.5″ įrenginiai, deja, montuojami tik jungtimis į kairę, kas yra nepatogu, jei įrenginius keičiate dažnokai. Kitu atveju, toks sprendimas leidžia už 3.5″ nišų paslėpti kabelius. Galimybė montuoti įrenginius tiek viena, tiek kita puse būtų didelis privalumas. Po 3.5″ įrenginiais galima įmontuoti vieną 2.5″ SSD arba HDD. Jis montuojamas prisukant prie korpuso apačios.
Yra trys vietos 5.25″ įrenginiams bei viena 3.5″ išoriniam įrenginiui. Laikikliai 5.25″ įrenginių montavimui be įrankių, beje, yra tik du. 5.25″ įrenginiai taip pat pritvirtinami tik iš vienos pusės.
Už motininės plokštės yra labai didelė išpjova, leisianti lengvai instaliuoti arba pakeisti praktiškai bet kokį procesoriaus aušintuvą. Oficialiai palaikomi aušintuvai iki 155 mm, tačiau iš tikrųjų galima įstatyti ir maždaug 160 mm aukštio procesoriaus aušintuvą.
Visos atviros priekinės dalies vietos padengtos medžiaginiais dulkių filtrais. Ne tokie patvarūs kaip viršuje ar apačioje esantys, bet savo darbą atlieka gerai.
RL01 pritaikytas maitinimo bloką montuoti ventiliatoriumi į apačią. Apačioje yra dulkių filtras bei antivibracinės tarpinės. Taip pat, kaip minėjau anksčiau, korpusas turi kojeles, kurios leidžia maitblokiui įkvėpti daugiau gryno oro. Maitinimo bloko ilgis neribojamas. Šalia yra tuo pačiu dulkių filtru padengta vieta 120 mm ventiliatoriui. Filtras nesunkiai išimamas pro išorinę pusę.
Viršuje yra dvi vietos 140 arba 120 mm ventiliatoriams. Jos uždengiamos pridedamu magnetiniu dulkių filtru. Viršuje galima instaliuoti vandens aušinimo radiatorių.
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
Instaliacija
Komponentų montavimas yra toks, kokio galima tikėtis nedidelių matmenų korpuse. Vietos nėra daug, bet surinkimas atliekamas ganėtinai paprastai. Kadangi SSD patogiausiai montuojamas apvertus korpusą, jį geriausia montuoti pirmutinį. Motininė plokštė įstatoma ir pritvirtinama paprastai, 5.25″ įrenginiai įstumiami pro priekį ir užfiksuojami fiksatoriais. Maitinimo blokas pastatomas ant antivibracinių tarpinių ir prisukamas keturiais varžtais iš galo.
3.5″ įrenginių montavimas kiek kitoks nei įprasta. Kadangi 3.5″ HDD šiame korpuse gali būti montuojami tik jungtimis į kairę, reikia arba kabelius prijungti prieš įstatant kietajį diską į bėgius ir užfiksuojant, arba nuimti kairiosios pusės dangtį ir kabelius pajungti iš tos pusės. Iš tiesų tai tikrai ne pats patogiausias sprendimas. Pajungus laidus, belieka uždėti ir užsukti fiksatorių.
Redline RL01 neturi daug galimybių kabelių tvarkymui. Tiesa, kad plonesnius atliekamus kabelius, pavyzdžiui, SATA, SATA maitinimo, ventiliatorių, galima paslėpti už motininės plokštės, bet tai nelabai įmanoma su storesniais kabeliais. Užkišus 8 kontaktų EPS arba 4 kontaktų Molex maitinimo kabelį kairysis dangtis tinkamai neužsidėjo.
Paprasčiausias sprendimas kabelius paslėpti už 5.25″ ir 3.5″ nišų. Jei naudojate maitinimo bloką su atjungiamais kabeliais, kabelius galima paslėpti pakankamai tvarkingai. Kitu atveju, dalis nenaudojamų kabelių vistiek bus matomi korpuso viduryje. Beje, naudojant kelis 3.5″ kietuosius diskus, papildomi kabeliai už 3.5″ nišos trukdys, kadangi ten ir taip bus nemažai SATA kabelių.
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
Aušinimas
Silverstone, siekdami dar labiau sumažinti į korpusą patenkančių dulkių kiekį, pasirinko teigiamo slėgio aušinimo sistemą. Nors nuo dulkių jį apsaugo gerai, aušinimo atžvilgiu tai nėra pats efektyviausias sprendimas. Į Redline RL01 be jau įmontuotuo 120 mm ventiliatoriaus priekyje galima įstatyti vieną 120 mm ventiliatorių gale, du 140 mm ventiliatorius viršuje bei vieną ventiliatorių apačioje. Visos vietos ventiliatoriams, išskyrus galinę, yra apsaugotos dulkių filtrais.
Pridedamas FN121-P-L 120x120x25 mm permatomas 9 sparnelių ventiliatorius su raudonais diodais. Apsukos siekia 1200 +/-200 RPM.
Pažiūrėkime, ar Silverstone paaukojo daug aušinimo efektyvumo vardan dulkių kiekio sumažinimo.
Pirmiausia testuojamas korpusas su standartine aušinimo konfigūracija, tai yra, vienu orą įpūčiančiu ventiliatoriumi priekyje. Tada gale įdedamas 120 mm orą išpūčiantis didesnio oro srauto ventiliatorius. Žiūrima kaip pasikeitė temperatūros.
Testavimo sistema:
CPU: Intel Core i5 2500K @ 3.7 GHz – Zalman CNPS11X Performa
MB: Gigabyte G1.Sniper M3
VGA: MSI GeForce GTX 460 768MB Cyclone OC @ 870/1740/2100MHz
RAM: Patriot 2×2+2x4GB DDR3 1600MHz 9-9-9-24 HS @ 1.5V
SSD: Samsung 830 256GB
HDD: Samsung Spinpoint T133 HD400LJ 400GB
PSU: Seasonic S12II-620 Bronze 620W
Iš rezultatų matome, kad papildomas ventiliatorius gale padeda, tačiau skirtumas nėra kritiškai didelis. RL01 neturi problemų su temperatūrom net naudojant vieną standartinį ventiliatorių. Ypatingai gerai aušinamas kietasis diskas. Galimybė įdėti dar 4 ventiliatorius, be abejo, pravers spartintojams, kuriems svarbus kiekvienas laipsnis.
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
Verdiktas
Pliusai:
+ Dulkių filtrai priekyje, viršuje ir apačioje
+ Netrūksta vietų ventiliatoriams
+ USB 3.0 ir kitos jungtys viršuje
+ 90 laipsnių kampu pasuktos 3.5″ nišos
+ 2.5″ SSD palaikymas
+ Vandens aušinimo palaikymas
+ Aukštos kojelės
+ Lengvas
Minusai:
– Minimalios kabelių slėpimo galimybės
– Nepatogus HDD montavimas
– Pigūs, paprasti, nelabai patikimi HDD fiksatoriai
Redline RL01 tikrai nėra geriausia, ką gali pasiūlyti Silverstone. Iš esmės tai nėra blogas korpusas. Pagrindinis Redline RL01 pranašumas prieš konkurentus – puiki apsauga nuo dulkių. Penkios 90 laipsnių kampu pasuktos 3.5″ įrenginių nišos paprastai būtų kitas didelis privalumas, tačiau galimybė montuoti įrenginius tik jungtimis į kairę gali sukelti nepatogumų, jei įrenginius keičiate dažnai. RL01 kaina siekia apie 200 litus, kas pagrindiniais konkurentais padaro Corsair Carbide 200R, Aerocool X-Predator X1 ir net pačių Silverstone Precision PS05. Visi šie korpusai turi savų privalumų, bet nė vienas iš jų nesiūlo tokios apsaugos nuo dulkių. Tad jei Jums atsibodo iš kompiuterio rankioti dulkių kamuoliukus, verta pagalvoti apie Silverstone RL01 arba kitus Redline serijos korpusus. Priešingu atveju, už tokią kainą galima rasti daugiau ir įmantresnių savybių siūlančių korpusų.
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
5 Komentarai
Juliux999
Atrodo itin nuobodžiai(o tas snaigės logotipas man asocijuojasi su senoviškais lietuviškais saldytuvais tad įspūdžio jis nedaro), o tai kad visokių filtrų pristatyta tai nežinau, geriau atidaro tipo dėžę nusipirkt ir bus valymas paprastas.
GaNGSTeRYS
tas orandzinis is vamzdiu geriau atrodo nei sis ;DD
Ndx
Aš pastebėjau, kad pagal komentatorius korpusų dizainas būna dviejų rūšių: arba visiškai nuobodus arba vaikiški transformeriai su erdvėlaivių elementais. Bent man šitas variantas yra vienas geriausių pasirinkimų tarp šių dviejų kraštutinumų. Ir kodel open air tipo case butu paprasciau valyti? Gal net kaip tik sunkiau prieit:
Juliux999
(u) Sutinku tokį daiktą būtų sunku išvalyti, bet po galais, jis bent atrodo kaip kosminis laivas (i)
ReloadeR_
Man asmeniškai korpuse yra svarbiausias aušinimas ir garso slopinimas. Nepirkčiau tokio žaisliuko su lemputėm, apšvietimo užtenka ir kambarinės lempos.