„Memory-Tech“ ir „Toshiba“ pareiškė, jog bendromis pastangomis sukūrė optinį diską, į kurį duomenis galima rašyti tiek su įprastiniu DVD+RW, tiek ir su ateities diskams pritaikytais HD-DVD įrenginiais.

Naujasis diskas turi vieną įrašomą pusę bei dviejų sluoksnių struktūrą. Paviršiniame sluoksnyje duomenis rašo DVD įrenginys, na o giluminiame – HD-DVD. DVD sluoksnio talpa 4,7GB, HD-DVD sluoksnio – 15GB. Šį „hibridinį“ diską puikiai atpažįsta buitiniai DVD grotuvai, tad išoriniame sluoksnyje įrašytą filmą jie, be abejo, rodys.

Kompanijų teigimu, naujiena gali atverti vartus į HD-DVD pasaulį, mat produkcija tokiuose diskuose platinančios bendrovės gali užbėgti HD-DVD paplitimui už akių ir įrašyti filmą ar koncertą DVD sluoksnyje, na o kokybiškesnę jo versiją su daugiau papildomų galimybių – HD-DVD sluoksnyje. Planuojama disko kaina – analogiška įrašomiems DVD.

Na, reikia tikėtis su sekančiu po DVD standartu nenutiks tokia painiava kaip buvo su DVD-R, DVD+R ir DVD-RAM. Vienas standartas – mažiau problemų.