Šį kartą mus pasiekė kiek neįprastas dalykas. Žaidimams, ar net konkrečiam žaidimų žanrui pritaikytos pelės ir klaviatūros jau niekam ne naujiena, o štai konkrečiai vienam žaidimui skirta įranga, mūsuose vis dar sutinkama retai. Šioje vietoje būtina atkreipti dėmesį į vieną svarbiausių „SteelSeries World of Warcraft Cataclysm“ MMO pelės savybių. Tai nėra šiaip sau pelė su daug mygtuku ir „World of Warcraft“ oda. Tai nėra „modintas“, „skinintas“ ar kažkaip kitaip „pritemptas“ produktas. Tai nuoširdžiai, iš pagrindų ir visakeriopai vienam žaidimui atsidavęs pelėnas.

 

Viskas prasideda nuo pakuotės, kuri ir šiaip daili, o „WoW“ gerbėjui garantuoja trumpalaikę kelionę į ekstazės būseną. Dažyta mylimo žaidimo spalvomis, tvirta, patogiai atidaroma, išpakuojama ir supakuojama, galų gale turi oficialų „Blizzard“ ženkliuką! Viskas dvelkia prabanga, kaip ir priklauso „gaming grade“ produktui, kurį panorėjęs parduoti, pirkėjui rodysi it nenaudotą.

 

Pakuotės turinys irgi puikiai subalansuotas. Tik tai ko reikia ir jokių šiukšlių. Pelė, jai skirtas bukletas (su aprašytomis „default mygtukų“ kombinacijomis, reklaminis bukletas ir pora „Steelseries“ lipdukų.

 

Ekstazė kiek prislopsta pačią pirmą akimirką kai paimi pelę į rankas. Ji beprotiškai DIDELË. Ir šį sykį sakydamas DIDELË aš nei kiek neperdedu. Nesu matęs didesnės pelės. Ne, po šimts, ji MILŽINIŠKA. Kaip ir „Deathwing‘as“ kurio garbei buvo sukurtas visas pelės korpuso dizainas. Palės nugara, tiek spalviškai tiek savo forma primena „Deathwing‘ą“, o ją įjungus, tarpeliai tarp „žvynų“ sužiba ryškia oranžine spalva. Ekstazę šiuo atveju slopina du dalykai. Toji spalva, nors ir atspindi paskutinį WOW išplėtimą, nelabai tinka pelei, o metalizuotas žvynų paviršius, kažkodėl sukelia pigų ir trapų įspūdį. Tiesa…
Po penkių minučių ekstazė grįžta. Iš tiesų, metalizuotas paviršius yra kažkuo nejaukus, kol nepabandai su pele žaisti. Netrukus trapumo iliuzija dingsta, paaiškėja, kad paviršius malonus liesti ir neturi jokios neigiamos įtakos žaidimui ar komfortui. Pelės šonai tradiciškai įvilkti į guminius rūbelius, tad tose vietose kur dedami atraminiai pirštai, su sukibimu nėra jokių problemų.

 

Tad vienintelis dalykas su kuriuo apsiprasti užtrukau ilgiau, buvo pelės dydis. Tiesą sakant, po poros dienų naudojimo priėjau išvados, kad jis yra idealus šiam konkrečiam atvejui. Aiškinu kodėl:

• 14 mygtukų. „SteelSeries World of Warcraft Cataclysm“ pelėnas turi 14 mygtukų iš kurių 12 yra programuojami. Programuojami jie ne bet kaip, tik išimtai iš pakuotės pelei, žaidėjas gali žaibiškai mygtukams priskirti daugiau komandų, nei „jų yra žaidime“. Plačiau apie tai programinės įrangos skiltyje, o dabar grįžtu prie dydžio. Masyvus pelės pagrindas šiuo atveju ypač naudingas, nes mygtukų talpinimui atsiranda daug darbinio ploto. Pelėnas išpūstas ne šiaip sau, visos jo sudedamosios dalys padidintos proporcingai, tad papildomos erdvės mažiems pagalbiniams mygeliams atsirado apie visą pelės perimetrą. 5 mygtukai esantys kairiame šone, savo išdėstymu primena daugybę standartinių, programuojamų pelių ir tiesą sakant, serga tomis pat ligomis. Ne visi jie pasiekiami patogiai. Štai čia ir išnaudojamas pelės dydis, kuris leido įmontuoti dar 4 mygtukus viršutinėje plotmėje, jais savotiškai „įrėminant“ kairį ir dešinį pagrindinius mygelius. Pagalbiniai mygtukai maži, reikalui esant ypač lengvai pasiekiami, bet niekada nenuspaudžiami netyčia. Dar vienas mygtukas esantis dešiniame šone nėra taip lengvai pasiekiamas, bet kadangi jis ten vienintelis, su jo radimu ir paspaudimu, nekyla jokių problemų. Todėl tik pradėjęs naudoti pelę, visas mano personažui reikalingas funkcijas permečiau į viršutinę dalį, o taip pat ant dviejų viršutinių mygtukų esančių kairiame šone. Likę trys, tam pačiam šone esantys, mygtukai gavo vykdyti nesvarbias, bet dažnai naudojamas, įkyrias funkcijas — prekybinis spam‘as į „trade kanalą ir gildijos mandagumui būtini „/g Sveiki visi“ ir „/g labos“.

 

• Ilgos žaidimo sesijos. WoW, net ir žaidžiant PvP nėra judrus žaidimas. Didžiausias didelės pelės stabdis yra jos „nepaslankumas“. Šaudyklėms paprastai ir gaminamos simetriškos vidutinio dydžio pelės, kurios lyg susilieja su plaštaka ir yra ypač patogios staigiems judesiams žvalgantis ir šaudant visomis kryptimis. MMO žaidime tai nėra būtina, todėl judėjimo tempą galima aukoti komforto vardan. Masyvus pelės dydis, būtent komfortą ir garantuoja. Dideli mygtukai, masyvios slydimo kojelės ir ergonomiška pelės forma duoda tai, ko reikia kiekvienam ilgas sesijas mėgstančiam WoW žaidėjui. Ranka nepavargsta. Tiesą sakant, keliant lygį ar dalyvaujant paprastesniame reide ji ilsisi.

 

KITOS PELËS SAVYBËS
• Ne simetrinė, bet viena simetriškesnių savo kategorijoje. Kurdami „SteelSeries World of Warcraft Cataclysm“ pelę, inžinieriai priėmė tikrai įdomų sprendimą. Dėl savo išmatavimų, o taip pat didelio mygtukų skaičiaus  kairiame šone, šios pelės simetriška niekaip nepavadinsi, bet… Manyčiau iš bėdos ji visai tiktų ir kairiarankiams. Pastarieji netektų kelių mygtukų, kuriuos būtų nepatogu spaudalioti mažuoju piršteliu, bet pati pelės forma, išriestos ir visiškai simetriškos kupros dėka, būtų tinkama. Tiesą sakant nesidomiu pelėmis kairiarankiams, tad nežinau ar jie turi didelį jiems skirtų, programuojamų pelių pasirinkimą, bet šiuo atveju net ir praradę 6 šoninius mygelius, kairiarankiai liktų su 6 esančiais viršutinėje plokštumoje.

• 16 milijonų atspalvių apšvietimas. Prisimenat sakiau, kad nepatiko oranžinė, iš po žvynų sklindanti šviesa? Ją galima keisti. Kaip kokiam „photoshop‘e“. Tiesiog atsidarai spalvų paletę, pasirenki norimą spalvą, intensyvumą, pulsaciją ir voila! Deathwing‘as virto ledo vėsa alsuojančiu Malygos.

• Pelės dugnas niekuo neypatingas. Trys masyvios glotnų slydimą garantuojančios kojelės ir beveik centre sumontuotas 5000CPI sensorius, tą patį „Steelseries“ naudoja ir savo universaliame flagmane „Xai“. Signalas iš sensoriaus perduodamas įpintu, nesipainiojančiu, 2,5 metrų ilgio laidu, kurio gale yra paauksuotas USB kištukas.

• Vidinė atmintis. „SteelSeries World of Warcraft Cataclysm“ turi vidinės atminties, kuri skirta 10 skirtingų profilių išsaugojimui. Plačiau apie tai programinės įrangos skiltyje.

PROGRAMINË ĮRANGA
Jei visas aukščiau išvardintas savybes, galima nurašyti teigiant, kad ir tradicinės pelės jas turi, tai su programine įranga nepasiginčysi. Ji sukurta aistringam WOW žaidėjui ir tuo „SteelSeries World of Warcraft Cataclysm“ yra išskirtinė.
Tiesa diegimo metu man teko truputi pasibarti su Win 7, bet po kelių akimirkų parsisiunčiau atnaujintas gamintojo tvarkykles ir viskas ėjos kaip iš pypkės. WoW vartotojo sąsają primenančiame meniu atrodo, kad negali daryti nieko ypatingo, bet tik kol nepradedi spaudinėti visuose kraštuose esančių išplėtimo langų.

• Centrinis langas. Jame pasirenkamas profilis, o taip pat nustatomos mygtukų reikšmės kiekvienam iš jų. Kiekvienas profilis gali būti susietas su žaidėjo personažu per „WoW Armory“, tad atlikus visus nustatymus teisingai, tik prisijungus prie žaidimo, pelė supras su kuriuo iš herojų žaidžiama ir aktyvuos reikiamą profilį. Tai ypač svarbi ir smagi funkcija žmonėms turintiems bent pora skirtingo archetipo personažų, nes healer‘iui ir tank‘ui esantiems grupėje reikalingos visiškai kitos funkcijos. Prisiminkite ir vidinę atmintį… Prie kokio kompo benusineštum savo pelę, visi nustatymai, macro komandos ir funkcionalumas keliaus kartu su žaidėju. Centriniame lange pasirinkus vieną iš 14 atvaizduotų mygtukų, jo reikšmė pakeičiama naudojant papildomus iššokančius langus. Pavyzdžiui mygtukas 14 pagal nutylėjimą turi „Target Self“ reikšmę, kurios mums nereik. Vienu pelės paspaudimu, esamos komandos vietoje iškviečiam „Drop Down“ meniu, kuriame yra visos kokios tik gali būti WoW komandos, pasirenkam norimą, spaudžiam „ ok“ ir baigtas kriukis. Šioje vietoje kartu su „Steelseries“ dirbo ir „Blizzard“ specialistai, tad ant pakuotės išdidžiai rašoma, kad pelė moka 130 procentų WOW komandų. Realiai tai reiškia, kad nustatomų reikšmių debesyje yra ir dalinės „macro“ komandos, kurių standartinėse žaidimo nuostatose nerasite.

Apatinis langas. Reguliuoja apšvietimą. Kaip ir minėjau, veikia kaip Photoshop‘as ar paint‘as.

Kairys langas slepia standartinius pelės nustatymus kiekvienai iš numatytų CPI reikšmių. Labai patogi funkcija leidžianti pelei dirbti visiškai skirtingais režimais žaidime ir standartinėje Win aplinkoje.

Dešinys langas pats smagiausias. Jame saugomas patogus žaidimo komandų medis, pelės nustatymus keičiančios komandos ir specialus langas „macro“ komandų rašymui. Taip, taip, jei jums atrodo, kad kūrėjai kažką pražiopsojo, savo komandas (jei norit su laiko tarpais) galit sukurti šiame lange. Taip pat galite peržiūrėti savo profilius, reikalui esant juos išeksportuoti XML formatu ir pasidalinti savo nustatymais su draugais, kuriems nesiseka susikalbėti su modernia technika. Mano galva ne ypač reikalingas funkcionalumas. Su programine įranga padirbėta kruopščiai ir nuoširdžiai, jei žmogus sugeba savarankiškai užmušti šerną Azerote, sugebės ir sutvarkyti šios pelės nustatymus.

 

NEŽAIDI WORLD OF WARCRAFT?
Tuomet leiskite pagirti už kantrybę ir atsidavimą skaitymui, nors šiuo atveju skaitymas ir buvo beprasmis. Nebent tikėjotės, kad parašysiu ko verta WoW pelė jei ji naudojama ne žaidimui? Ot imsiu ir parašysiu. Ji verta daug ko, išskyrus tą sumą pinigų kurios už ją prašo. Net nepaisant fakto, kad naudojama kitoje terpėje pelė išsaugo praktiškai visą savo funkcionalumą, jos paskirtis yra žaisti „Warcaft‘ą“. Tuomet ji atsiskleidžia visomis spalvomis ir nenustoja džiuginti.

 

Yra ir kita kategorija žmonių kuriems rekomenduočiau šią pelę. Tai — didžiarankiai žmonės, kuriems standartinė pelė nepatogi, nes jausmas lyg naudotų mini peliuką. Paprastai dideles plaštakas turi labai aukšti žmonės, kurie net tokių kasdienių dalykų kaip rūbai, ne visada gauna nusipirkt… Ką jau ten kalbėt apie peles. Kadangi „SteelSeries World of Warcraft Cataclysm“ nėra ypač aukšta (aukčšiu vos lenkia „Logitech G700“), bet yra gerokai platesnė, būtent plotis ir užtikrintų komfortą didelei plaštakai.

 

Ir dar viena kategorija… Diablo žaidėjai. Ten pelės judinimo dar mažiau, o didžiausias reikalavimas pelei, kad ranka nepavargtų iki visiško proto nušokimo maigant pagrindinius pelės mygtukus. Pats Diablo su šia pele nebandžiau, bet „Dungeon Siege III“ žaidžiasi super smagiai.

Todėl reziumė būtų gan paprastas. Pustrečio šimto litų kainuojanti, „SteelSeries World of Warcraft Cataclysm“ toli gražu nėra brangiausia pelė rinkoje, tačiau šiame kainos lygyje turi daugiau nei pakankamai konkurentų, ypač jei pirkėjas ieško universalaus sprendimo. Iš esmės, ne „World of Warcraft“ žaidėjams ši pelė gal ir atrodytų verta savo kainos nebent tuo atveju, kai svarbus jos dydis. „World of  Warcarft“ gerbėjai be abejo gauna daugiau, nes mokėdami pinigus, jie moka ne tik už medžiagas, kokybišką lazerį, programinę įrangą, gamintojo vardą, bet ir už emociją. Mano nuomone eiliniam žaidėjui, tai tebus brangi pelė kuri gali daug, bet duoda mažai, o štai „Warcraft“ gerbėjui tai bus kažkas ypatingo. Vien dėl to, kad nuo pat pirmų akimirkų, jau išpakuodamas produktą, jauti, kad jis pagamintas tau ir tavo aistrai. Tokie dalykai pinigais nepamatuojami.