Dauguma SSD gamintojų yra kompanijos, kurios iki tol geriausiai buvo žinomos kaip atmintukų ir operatyviosios atminties gamintojos. Prie jų galima priskirti ir atmintį sėkmingai gaminusią Samsung, kuri gamino operatyviąją atmintį, jos gaminama flash atmintis slėpėsi ir kitų prekinių ženklų gaminiuose.

Tačiau Samsung išsiskyrė tuo, kad buvo vienintelė kompanija, siūlanti, ne tik SSD diskus, bet ir telefonus, televizorius, šaldytuvus ir kitą kiekvieną dieną naudojamą techniką. Turbūt gerai žinomas prekinis ženklas ir buvo pagrindinė priežastis, padėjusi Samsung pasiekti geriausius pardavimus visoje rinkoje.

Šia korėjiečių į šias gretas bando „įsipaišyti“ ir japonai iš Sony. Jie pristatė pirmąjį savo SSD diską SLW-M. Iš karto matome, jog jis pasižymi pakankamai gražiu dizainu.

Disko viduje slepiasi naujasis Phison S10 valdiklis ir Toshiba A19 TLC atminties lustai. Taigi disko specifikacijos atrodo kaip sąžiningai pagaminto ekonominės klasės produkto duomenys. Tiesa jokių kitur nematytų techninių naujovių jis pasiūlyti negali. Sony siūlys 240GB ir 480GB talpos disko versijas.

Ar šis diskas bus sėkmingas? Be abejo nei Samsung, nei populiariųjų tradicinių gamintojų, kaip Kingston ar Crucial jie tikrai nepavys. O ar jis bus konkurencingas nulems gaminio kaina. Pastaruoju metu Sony produktai kainų klausimu dažnai nėra geras pasirinkimas. Bijau, kad tai gali galioti ir SSD diskams. O ar tai pasitvirtins pamatysime netrukus.

Techpowerup, Games.lt