„Sony“ pranešė, jog artimiausiu metu bus baigtas šuns roboto „Aibo“ projektas. Nauji robotai nebus gaminami, tad iš parduotuvių lentynų išnykus esamiems, baigsis septyneris metus trukusi Aibo era.

Nuo 1999 metų, kuomet šuo robotas buvo pristatytas, parduota net 150 tūkstančių Aibo. Skaičius gali atrodyti menkas, tačiau čia galima prisiminti nekuklią roboto kainą, siekusia 2000 JAV dolerių. Taigi, pajamos iš Aibo toli gražu nebuvo kuklios.

Nebus tobulinamas ir „Sony QRIO“ koncepcinis humanoidinio roboto modelis. Kompanija tiesiog skirs daugiau dėmesio įprastiniams buities elektronikos įrenginiams ir robotų artimiausiu metu negamins. Taip pasielgti verčia tvirta akcininkų, kurie nori padidinti „Sony“ pelningumo rodiklius, pozicija.

Sprendimas nutraukti Aibo gamyba priimtas gana įdomiu metu – naujausiu mokslininkų tyrimai rodo, kad elektroniniai augintiniai gali būti ne prastesniais kompanionais nei gyvi. Žinoma, jie nėra tokie įdomūs, bet visgi priverčia žmones pasijusti ne tokiais vienišais, pralinksmina. Vašingtono universiteto mokslininkų atlikto tyrimo metu paaiškėjo, kad po šešių savaičių su Aibo senelių namų gyventojai teigė esą mažiau vieniši bei nuliūdę.

Na ką gi, gaila, bet ką padarysi – nugyvenęs 49 „šuns metus“ Aibo išeina į pensiją. Turint omenyje „Sony“ pasitraukimą iš robotų namams rinkos, atsiveria puikios galimybės joje sublizgėti kitoms kompanijoms. Juk neseniai savo roboto prototipą ASIMO pristatė ir Honda…