Elektronikos gamintojas „Sony“ ir viena iš stambesnių atminties gamintojų „Qimonda“ pranešė įkūrę bendrą įmonę „Qreatic Design“, kur turėtų užsiimti naujų atminties technologijų tobulinimu bei pritaikymu įvairaus tipo įrangai. Konkurencinėje kovoje naujoji bendrovė veikiausiai susirems su novatoriškais sprendimais garsėjančiais „Rambus“, na o tai skamba intriguojančiai.

„Sony“ ir „Qimonda“ naujos įmonės įkūrimo išlaidas dalijasi lygiomis dalimis, na o jos pagrindu taps 30 specialistų komanda. Tokijuje įsikūrusi įmonė turėtų pradėti veikti iki šių metų pabaigos ir laikui bėgant didės priimant naujų darbuotojų.

„Qreatic Design“ kurs itin sparčios, energiją taupančios bei kitais atžvilgiais pažangios operatyviosios bei vaizdo atminties modulius ir technologijas. Nėra aišku, ar bus tobulinami esami atminties tipai, ar kuriami nauji. Visgi panašu, kad bent jau iki naujų darbuotojų pasirodymo didelių naujovių nesulauksime – 30 žmonių komanda joms sukurti yra kiek per mažai.

Įkurdamos naują įmonę „Sony“ ir „Qimonda“ sutarė ir dalytis technologijų vystymo kaštus, kurie atminties rinkoje pastaruoju metu sparčiai auga. Taigi, bendradarbiavimas šioje srityje bus naudingas abiems įmonėms. Juolab kad bendros įmonės atsiradimas padės „Qimonda“ lengviau pasiekti Japonijos rinką, tuo tarpu „Sony“ taps gera proga žengti į sparčios atminties rinką.