Rinkos tyrimų bendrovės „ABI Research“ ekspertai prognozuoja, kad greitu laiku turėtų gerokai šoktelėti mobilių į darbą internete orientuotų įrenginių, vadinamųjų MID (mobile Internet devices) pardavimai. Specialistai teigia, kad šie įrenginukai turėtų aplenkti net ir pastaruoju metu sparčiai išpopuliarėjusius nedidukus ir nebrangius nešiojamus kompiuterius.

2008 metais MID įrenginių bus parduota veikiausiai tik apie 10 milijonų. Tačiau ABI prognozuoja, kad jau 2013 metais jų rinka sieks 200 milijonų per metus. Jei ši prognozė pasitvirtins, tai įrangos gamintojams reikš 23 milijardus metinių pajamų. Tačiau gali kilti kitų problemų – bandydami spėti pasireikšti sprogstančioje MID rinkoje gamintojai gali būti priversti riboti savo resursus, skiriamus kitoms sritims: mobiliesiems telefonams, delniniams kompiuteriams.

Anot „ABI Research“, pokyčiu bus daug, tačiau dažniausiai – korporaciniame lygmenyje, gamintojams ieškant naujų pardavimo kanalų, o ne galutiniame pardavėjas-vartotojui lygyje.