Kompanija „Silicon Integrate Systems“, geriau žinoma sutrumpintu SiS vardu, patvirtino planus imtis stacionariems ir nešiojamiems kompiuteriams skirtos operatyviosios atminties gamybos. Ligi šiol bendrovė garsėjo daugiau mikroschemų rinkiniais, kurie, beje, nebuvo mylimi spartintojų tarpe dėl ne kokių galimybių.

Pranešama, kad pradedant atminties modulių gamybą kompanijai SiS kiek padės jos savininkai – koncernas „Micro Electronics“. Bendrovė jau perka būtiną įranga ir rengiasi pirmųjų modulių testavimui. Prekyboje SiS atmintys turėtų pasirodyti antroje šių metų pusėje, tačiau taip nutiks tik tuo atveju, jei pirkėjai teigiamai įvertins pirmąsias SiS RAM partijas.

SiS tenkanti mikroschemų rinkinių rinko dalis per pastarąjį pusmetį smuktelėjo nuo 10 iki 7%. Nors pastaruoju metu ir fiksuojamas šioks toks situacijos pagerėjimas, ateities perspektyvos ne itin žavi. Žengimas į RAM rinką gali tapti nuo to išgelbėsiančiu šiaudu. Arba priešingai – galutinai nustumti SiS į nebūtį. Na, pagyvensim pamatysim. Man būti dideliu skeptiku šioje situacijoje gal ir nereikėtų – juk šiuos žodžius rašau kompiuteriu, kuriame pluša „SiS“ čipsetas bei šios kompanijos vaizdo lustas.