Elgato – kompanija, kuri specializuojasi specialiai į Stream‘erių naudojamos įrangos gamyba. Gaminių ratas gan platus – pradedant vaizdo fiksavimo įranga, baigiant greenscreen’ais.

Elgato Stream Deck – priedas žaidėjams, norintiems į papildomą erdvę iškelti svarbiausias atliekamas komandas bei informaciją. Paprasta Stream Deck versija turi penkiolika mygtukų. Tuo tarpu neseniai pristatyta mini versija apsiriboja vos šešiais mygtukais.

Pagal aprašymą galite įsivaizduoti, kad tai yra paprasčiausia dėžutė, turinti šešis mygtukus. Tačiau vien tik pažvelgę į nuotraukas galime matyti, kad tai yra žymiai sudėtingesnis produktas. Minėtieji mygtukai šviečia ir parodo, kokią funkcija atlieka kiekvienas mygtukas.

Unbox‘ingas

Gaminio dėžutė yra gražiai apipavidalinta mėlyna spalva. Ji išsiskiria savo trikampe forma, kuri sukelia asociacijas su trikampe gaminio forma.

Tiesa visa tai tik apipavidalinimas – dėžutė neturi nieko bendro su trikampe gaminio forma. Stream Deck Mini yra žymiai mažesnis už savo pakuotę ir ją įstatytas visiškai kitu kampu.

Komplektacijoje nėra nieko daugiau, apart vartotojo vadovo ir garantinės informacijos. Nieko daugiau ir nereikia.

Maigom Elgato Stream Deck Mini

Pažinties pradžia buvo iš tiesų nedaug žadanti. Bandant atsisiųsti įrenginio tvarkykles, buvo išmesta klaida „Windows 10 is required“. Ir tada aš toks: ohhh well, spėk kas keliaus į šiukšliadėžę. Tačiau aš vien tik dėl Jūsų, mylimieji Games.lt skaitytojai, neišmečiau, ir iš palovės ištraukiau nešiojamąjį su tragiškąja Windows 10. Kas juokingiausia, nors Windows 7 nėra palaikoma, su žaidimas nieko bendro neturinti Mac OS draugauja su šiuo įrenginiu puikiai.

Mygtukai pagaminti iš minkštos gumos. Juos malonu liesti, malonu spaudyti. Kai yra šeši mygtukai ir už juos sumokama 100 eurų tai kitaip ir neturėtų būti. Kai kam gali nepatikti, kad jų spaudimo garsas yra šiek tiek per didelis, bet asmeniškai man jis patinka.

Pagrindinė Elgato Stream Deck paskirtis – į papildomą klaviatūrą perkelti žaidimų transliuotojų naudojamas funkcijas. Beprasmiška vardinti, kokios tos funkcijos yra… Tiesiog mygtuką galima ptitaikyti viskam, ką galima įsivaizduoti. Pradedant Mute funkcija baigiant Twiter‘io post‘iinimo mygtuko paspaudimu. Taip pat galima matyti ir pagrindinę informaciją, tokią kaip šiuo metu esančių žiūrovų skaičius.

Nors gamintojas to nedeklaruoja, atradau puikų būdą panaudoti šią klaviatūrą panaudoti individualaus žaidimo režimuose. Tai įvairūs transporto priemonių stimuliatoriai, įskaitant visus vairavimą ir skraidymą simuliuojančius žaidimus. Kai pajungtas vairas ar vairalazdė ant Stream Deck galima perkelti visas kitas funkcijas – pavyzdžiui, OMSI stimuliatoriuje mygtukais galima atidaryti autobuso duris, juk puikiai žinome, kad autobusuose jos atidaromos ne mygtukais, esančiais ant vairo, o šoninei panelei esančiais mygtukais. Dar tikroviškai viskas atrodys, mygtukams sutiekus dizainą, koks yra naudojamas tikroje transporto priemonėje. Šiuo atveju rekomenduočiau rinktis ne mini, o pilno dydžio valdiklį, turintį 15 mygtukų.

Stream Deck mini savo ekranėliuose gali rodyti ką tik norime. Tai gali būti bet koks paveikslėlis. Paveikslėlį padeda padaryti Elgato virtualus įrankis, suskaidantis paveikslėlį į atskiras dalis. Tada atsisiunčiamas failas su 15 nuotraukyčių ir kiekvieną ją reikia sudėti pačiam. Kodėl 15 paklausite? Nes kol kas programa rengia tik ikonas didesniam modeliui.

Elgato privalėjo rinktis tarp dviejų blogybių – ar iškarpyti tarp mygtukų esančias vietas, ar jų nepaistyti ir iškraipyti proporcijas. Elgato pasirinktas pirmasis variantas turbūt yra mažesnė blogybė. Rezultatą galite įvertinti patys:

Išvados

Elgato Stream Deck Mini yra skirtas tiesioginėms vaizdo transliacijoms ir puikiai tenkins jas organizuojančių žmonių poreikius. Taip pat galima rasti ir kitų panaudojimo būdų, tokių kaip simuliatoriai ar net MOBA žanro žaidimai.

100 eurų už šešis mygtukus? Na nežinau. Daugokai. Aš suprantu, kad jie yra funkcionalūs, žinau, kad jie gali parodyti vaizdą kokį tik norėčiau, bet… Už šimtą eurų galiu nusipirkti telefoną su aštuoniais branduolių procesoriumi, vietos visoms Jūsų nuotraukoms trims metams į priekį ir šešių colių Full HD ekranu. O čia tik šešios „knopkės“ su ekraniukais.

Vis dėl to, kažkokių rimtų alternatyvų nėra daug. Dėl to daugiau ar mažiau pirkėjų Elgato Stream Deck Mini tikrai pasirinks. Tai greičiausiai bus Stream‘erių tiesioginių transliacijų metu naudojamas prietaisas.