Mažiau nei prieš mėnesį apžvelgėme vieną greičiausių išorinių kietųjų diskų rinkoje „Western Digital MyBook 3.0”, o dabar siūlome užmesti akį į didžiausio pasaulyje kietųjų diskų gamintojo „Seagate“ produktus. „Seagate“ gamina begales įvairioms reikmėms pritaikytų išorinių kietųjų diskų, tad mes Tau padėsime nepasiklysti ir išsirinkti tinkamiausią Tavo poreikiams produktą.

Kaip žinia, ankščiau pirminė ir neretai net pagrindinė išorinių kietųjų diskų paskirtis buvo saugoti atsargines svarbių dokumentų ir kitų duomenų kopijas. Kol dar nedirbame įtakingoje korporacijoje ar STT, mums labiau jau rūpi ne savo slaptus dokumentus apsaugoti nuo techninių problemų, o tiesiog susitikti su draugais , pasiklausyti muzikos, tuo pat metu žiūrint nuotraukas iš praeitos vasaros kelionių, o vakarą užbaigti aukštos raiškos filmu. Geriausia, kad tam nereikia nešiotis krepšio su kompaktiniais diskais ir norint susirasti mėgiamą filmą ar nuotraukų albumą krapštytis prie jų pusę valandos. Būtent nuotraukas, vaizdo įrašus ir muziką talpinti yra skirta „Seagate FreeAgent“ kietųjų diskų serija, pasižyminti jaunatvišku dizainu, itin nedideliu svoriu ir užimama vieta. Tai yra vieni mažiausių išorinių kietųjų diskų, kuriuos yra tekę matyti. Nešiojamų kompiuterių savininkams skirti „FreeAgent Go“ diskai nepasižymi įspūdinga talpa (iki 1Tb), bet jie yra palyginti pigus ir idealiai tinkami pasiimti į kelionę ar demonstruoti vaizdo įrašus prijungus prie modernios namų kino sistemos.

„FreeAgent Desk“ pavadinimas jau pats savaime pasako, kad tai į stacionarių kompiuterių naudotojus nutaikytas produktas. Pasižymėdamas didele talpa (iki 2Tb) bei išplėstomis atsarginių kopijų darymo galimybėmis, šis išorinis kietasis diskas yra kompromisinis variantas tiems žmonėms, kurie nori ne tik sutalpinti daug svarbių nuotraukų ar filmų, bet kartais pasidaryti atsarginių kopijų ir žinoma patį kietąjį diską nusigabenti į darbo vietą. „FreeAgent Desk“ nėra labai mažas, bet dėl gudrių dizaino detalių jis neatrodo toks didelis, koks yra iš tikrųjų. Jeigu pirmą karta pirksi išorinį kietąjį diską, mes rekomenduojame atkreipti dėmesį į būtent šį produktą. Jame yra visos įprastinės išorinių kietųjų diskų savybės, tad bet kokiu atveju nesijausi nusipirkęs ne tą ko norėjai.

Tuo tarpu „Seagate Replica“ tinka labai konkrečiam vartotojų ratui – tiems kurie nuolat baiminasi prarasti duomenis. „Replica“ labai sumaniai savyje išsaugo atsargines bylų kopijas. Patiko tai, kad po keleto pareguliavimų atrodo jog pačio išorinio kietojo disko tiesiog nėra. „Replica“ dirba tyliai ir niekada neklausinėja bereikalingų detalių, maždaug „ką norėtum, kad išsaugočiau?“. „Replica“ išsaugo viską ir dirba pilnai automatiškai, tad galėsi susikoncentruoti tik į savo išganingą verslo planą ir nesukti galvos ar tai bus perkelta į „Replica“ ar ne. Sužavėjo dar ir tai, kas senosios failų versijos automatiškai pakeičiamomis naujomis, todėl niekada nebus dviejų dokumentų „seagate diskų apžvalga.doc“ ir seagate diskų apžvalga(2).doc“ . Duomenys yra koduoti ir tik Tu vienas turėsi priėjimą prie jų . Skamba per daug rimtai? Taip, čia viskas ir yra labai rimta. Todėl neminėsiu bjaurios išvaizdos ir kiek didokos , įvertinus funkcijas, kainos.

„Expansion“ išorinių kietųjų diskų serija skirta tiems, kurie nori turėti daugiau vietos kompiuteryje. Būna tokių variantų, kad dėl techninių problemų nepavyksta prijunkti įprasto vidinio kietojo disko. Tai jam maitinimo blokas per silpnas, gal motininė plokštė atitinkamos jungties neturi, o galbūt ir pats vartotojos stokoja patirties vidinių kietųjų diskų keitimo reikaluose. „Expansion“ yra geras pasirinkimas nešiojamų kompiuterių savininkams, kurių kietieji diskai nepasižymi didele talpa ir nėra itin spartūs. Tačiau jei planuoji tokiu būdu praplėsti stacionaraus kompiuterio atminti gali likti nusivylęs USB 2.0 ribojama sparta. Gal geriau dar kartą persiskaityk vidinio kietojo disko instaliavimo gidą?

Galiausiai priėjome „BlackArmor“ išorinių kietųjų diskų seriją. Jie skirti daugiausia verslui, daugelis „BlackArmor“ modeliu geba aptarnauti keletą kompiuterių. Pats optimaliausias variantas pagal galimybes ir kainą iš „Black Armor“ serijos mums pasirodė „ BlackArmor NAS 220“. Jį vargu ar pavadinsi išoriniu kietuoju disku. Jis ko ne vis tarnybinė stotis. „NAS 220” gali išsaugoti atsargines bylų kopijas iš net iki 20 kompiuterių. „NAS 220” kaip ir „Replica“ gali dirbti pilnai automatiškai, be didesnių vartotojų įsikišimų. Ši išorinė duomenų talpykla talpina du keičiamuosius „Seagate” kietuosius diskus, dvi USB jungtis kurias galėsi panaudoti UPS‘ui, spausdintuvui ar net dar keliems išoriniams kietiesiems diskams. Kaip panaudosi šią duomenų saugykla priklausys nuo Tavęs, nes šis produktas gali ko ne viską. Jame rasi viską, ko reikia nedidelei verslo įmonei.

„Seagate“ gamina diskus kiekvieno žmogaus skoniui. Prieš perkant labai svarbu žinoti, ko nori. Daugelis pasakys, kad nesunku bet kokį kietąjį diską paversti puikiu daiktu video ar audio byloms perkelti, ar automatiškai išsaugoti bylų kopijas. Tas tiesa. Bet tiesa yra ir tai, kad „FreeAgent“ niekada taip gerai nedarys atsarginių kopijų kaip „Replica“, o „Replica“ niekada nebus toks patogus filmams, nuotraukoms ir muzikai nešioti kaip „FreeAgent“. Taigi pirmiausiai prieš pirkdamas turėtum žinoti kam jį naudosi, tuomet išsirinkti modelį ir pasiieškoti alternatyvų už panašią kainą. Paieškos ilgai netruks, nes dabartiniai „Seagate“ kietieji diskai turi labai gera kainos/kokybės santykį.