Tikrai ne visiems patinka didelės, galingos ir garsiai užiančios dėžės. Gerai žinoma kompiuterinės technikos gamintoja Sapphire pristato mažiausią pasaulyje kompiuterį EDGE-HD. Nors jis ir nepasižymės įspūdingais duomenimis, tačiau su namų kompiuterio funkcijomis susidoros be jokių problemų.

Kompiuterio ilgis siekia tik 19,3 cm, aukštis 14,8 cm, o plotis vos 2,2 cm. Kompiuteris yra ne tik mažas, bet ir lengvas – jo svoris siekia 530 gramus. Net ir dirbdamas pilna galia jis suvartoja vos 22W elektros energijos – tai vienas ekonomiškiausių kompiuterių rinkoje.

Šiame kompiuteryje dirba dviejų branduolių Intel Atom D510 procesorius, pasiekiantis 1,66 GHz dažnį. Vaizdo apdorojimu rūpinsis nVidia ION2 grafikos sistema. Sapphire EDGE-HD turi 2 GB DDR2 atminties, to pilnai pakanka sklandžiam darbui kompiuteriu. Savo duomenis galėsime laikyti 250 GB talpos kietajame diske.

Kompiuteris turi visas būtiniausias jungtis. Jis nėra skirtas žaidimams, ar daug resursų naudojančioms programoms. Nepaisant to, šis Sapphire kompiuteris yra puikiai tinkamas darbu su Media failais, biuro programomis ar naršymui internete, dėl to jis tiks darbui namuose ir biure, be to tikrai nesugadins interjero.