Kadaise sakiau, kad paprastų mobiliųjų telefonų niekada nepakeis modeliai su išmaniosiomis technologijomis. Praėjus vos penkiems metams po šio pasisakymo, išmanieji telefonai baigia užkariauti ne tik Lietuvą, bet ir visą pasaulį. Todėl dabar, „Samsung“ intensyviai reklamuojant savo naujuosius išmaniuosius televizorius („Smart TV“), komentuodamas būsiu kur kas atsargesnis. Kaip mėgstu kartoti, ateitis ateina greičiau nei tikėtasi ir būna visąlaik kitokia nei laukta. „Samsung“ kaip ir visi kiti gamintojai sakosi žiną, kokia ta televizorių ateitis: tai būsią dideli, trimatį vaizdą rodantys televizoriai, kurių viduriuose yra nedidelė operacinė sistema, atsakinga už Tavo „Skype“, „Facebook“ ir „Twitter“ profilius, transliuojanti vaizdo įrašus tiesiai iš „Youtube“ ar „Daylymotion“, leidžianti naršyti internete ir sužinoti naujienas. Žodžiu, viskas vienoje vietoje. Teoriškai tai labai šviesi ateities perspektyva, bet geriau pažiūrėkime, kaip tai vyksta praktiškai. Tuo tikslu išmėginsime aukštesnės klasės „Samsung UE46D7000LS“ išmanųjį televizorių.

„Samsung UE46D7000LS“ (kaina apie 5000-5500 Lt) yra ganėtinai didelis televizorius, turintis daugiau nei metro įstrižainės (116cm) LED ekraną. Nepaisant imperatoriško dydžio, šis modelis niekada neatrodo griozdiškai. „Samsung UE46D7000LS“ yra kurtas pagal „One“ dizaino koncepciją, o tai reiškia, kad televizoriaus rėmas yra super siauras ir uber skaidrus, o pats televizorius ultra plonas ir mega lengvas. „UE46D7000LS“ ekrano storis siekia vos 3 cm, o svoris yra tik 12,5 kg. Dėl to šį televizorių nesunku kabinti ant sienos. Kitu atveju, pasitarnaus pridedamas lakoniškai atrodantis stovas, nepajudinamai laikantis monitorių ant norimo paviršiaus.

Vienintelis aiškus „Samsung UE46D7000LS“ korpuso trūkumas kartu yra ir jo pliusas – tai „Ultra Clear Panel“ ekrano danga. Dėl jos kambaryje nesant jokiems pašaliniams šviesos šaltiniams, televizorius geba geriau sustiprinti spalvų skalsumą ir kontrastingumą nei kitas TV su įprasta matine ekrano danga. Kita vertus, jeigu kur nors šalimais yra langas, dieną žiūrėti kokį nors filmą per „Samsung UE46D7000LS“ beveik neįmanoma – šviesa lyg nuo kokio veidrodžio atsispindi nuo ekrano ir per ją nieko nesimato.

Tam, kad nebjaurotų dizaino, visos „Samsung UE46D7000LS“ jungtys ir keletas pagrindinių mygtukų yra išdėstyti korpuso gale. Ten rasi 4 HDMI (1.4), 3 USB (2.0), 1 komponentinę ir AV jungtį, D-Sub lizdą kompiuteriui, 2 Scart jungtis, lizdą LAN kabeliui prijungti, vieną ausinių lizdą (3,55mm), vieną garso įvesčiai iš kompiuterio skirtą jungtį ir net senuką antenos lizdą (RF). Kaip matai, „Samsung UE46D7000LS“ rasi visas svarbiausias jungtis, kurių prireiks prijungiant internetą (be LAN kabelio, palaikomas ir belaidis IEEE 802.11a/b/g ir n standarto interneto ryšys), pajungiant video žaidimų konsolę, Blu-Ray grotuvą ar norint žiūrėti skaitmeninę televiziją.

Suprantama, išvaizda tikrai nėra svarbiausias dalykas perkant naują televizorių. „Samsung“ su šventišku entuziazmu giria „UE46D7000LS“ esančias išmaniąsias technologijas.

„Smart TV“ visų pirma žymi, kad televizorius yra paruoštas naudotis papildoma programine įranga ir daugeliu interneto funkcijų. „Samsung“ visa ko ašis yra „Smart Hub“ – visų televizorius išmaniųjų technologijų centras. Jį pasieksi vienu distancinio pultelio mygtuko paspaudimu. Patekęs į pagrindinį meniu, galėsi rinktis ką daryti toliau. Iš pradžių, pasirinkimas atrodo gan nemažas: gali įsijungti interneto naršyklę, paskambinti kam nors per „Skype“, pažaisti paprastus žaidimus, peržiūrėti nuotraukas iš skaitmeninio fotoaparato, klausytis muzikos, sužinoti orų prognozę, sujungti visus turimus „Samsung“ įrenginius į vieną tinklą naudojantis „AllShare“ ir taip toliau. Nepasitenkinus turimu programų rinkiniu, galima lengvai keliauti į „Samsung Apps“ programėlių parduotuvę. Ten visos programos yra paprastai sugrupuotos ir lengvai parsisiunčiamos. Vietos televizoriaus atmintyje (937,96 MB) jos užima įvairiai. Vienos programėlės „sveria“ pusę megabaito, kitos net iki 50 Mb. Vidinės televizoriaus atminties daugiau nei pakanka – instaliavus 35 programas, buvo užpildyta tik 228 Mb vietos.

Deja, jau po kelių dienų naudojimosi, „Smart TV“ atrodė sutvertas visiškai nevykusiai. Didžioji dalis programų yra visiškai bevertės ir nereikalingos. Programų rinkinys, kurį rasi iškart įsijungęs televizorių, bus sudarytos iš praktiškai visų dėmesio vertų programų, tokių kaip „Skype“, „Facebook“, „Twitter“, „Picasa“, „Youtube“, „Vimeo“, „Google Maps“ ir keleto kitų. Į „Samsung Apps“ eiti visiškai neverta, nebent išskyrus dėl „Associated Press“ (informacijos srautas iš naujienų agentūros AP) ir „vTuner“ (radijas internetu, iš lietuviškų stočių galima klausytis „Žinių Radijo“ ir „M-1″) programėlių. Visa kita, kas ten yra, galima laikyti visišku šlamštu. Guodžia tik tai, kad didžioji dalis programų yra nemokamos parsisiųsti.

Antra vertus, net ir su iš anksto įrašytomis programomis yra bėdų. Pavyzdžiui, interneto naršykle naudotis yra klaikiai nepatogu, kadangi naršymas naudojantis distanciniu valdymo pultelio yra tragiškas. Įsijungus „Skype“ dėl to pačio komplikuoto valdymo distanciniu pulteliu yra patogu tik skambinti, o ne susirašinėti ar net skaityti žinutes (tam, kad sutilptų į ekraną, žinutės yra įžūliai nukarpomos). Tos pačios valdymo problemos galioja ir „Facebook“ bei „Twitter“ programėlėms.

Apskritai, naudojantis „Smart TV“ niekaip neapleidžia nuodijantis jausmas, kad to visiškai nereikia. Ir ne vien dėl nenatūralaus valdymo. Esmė ta, kad jautiesi lyg naudotumeisi milžinišku išmaniuoju „Samsung“ telefonu. Tada kyla klausimas, kurių galų turiu jungtis televizorių tam, kad sužinočiau rytdienos orus, jeigu tą patį tik greičiau ir patogiau galiu padaryti su savo išmaniuoju telefonu? Ir kam reikalingi visi tie atsisiunčiami žaidimukai, kurie yra perkelti tiesiai nuo mobilių telefonų? Nejaugi kas nors perka televizorių už 5000 Lt tam, kad pažaistų žaidimus ir atsisiųstų programėlių, kurias galima rasti kiekviename išmaniajame telefone? „Smart TV“ dar reikia daug kur tobulinti. Ypač lėtą, netikslų ir nepatogų valdymą televizoriaus distanciniu pulteliu.

Iš tikrųjų gaila, kad „Smart TV“, bent jau dabar, negali nieko įdomaus pasiūlyti. Jei ne tai, „Samsung UE46D7000LS“ būtų iš tikrųjų pergalingai geras televizorius.

„Samsung UE46D7000LS“ „Full HD“ (1920x1080p) LED ekrano kokybė yra stingdančiai gera. „UE46D7000LS“ atkuriamą vaizdą lyginant su kitais televizoriai atrodo tartum lygintum drabužius išskalbtus su „Tide“ ir su įprastais skalbimo milteliais. „Samsung UE46D7000LS“ generuoja šaltinio vandens skaidrumo ir adatos aštrumo vaizdus, užpiltus nepaprasto sodrumo ir nežemiško grožio spalvomis. „Samsung UE46D7000LS“ vaizdui atkurti naudoja tokias technologijas kaip „Micro Dimming“ (analizuoja vaizdą 4000 skirtingų vietų ir pagal tai sureguliuoja apšvietimo stiprį), „Clear Motion Rate“ (šiame modelyje vaizdas atnaujinamas net 800hz dažniu), „Motion Plus“ (pašalinamas scenų, kuriose daug judėjimo, tempimas, kad vaizdas būtų aiškesnis) „Dynamic Contrast Ratio“ (dinaminis kontrastas veikia santykiu daugiau nei 1 mln:1) ir „Wide Color Enhancer Plus“ (gerokai išplečia atkuriamų spalvų gamą).

„Samsung UE46D7000LS“ galingai atkuria ne tik dviejų, bet ir trijų matmenų vaizdą. Į televizoriaus komplektą įeina aktyvaus 3D vaizdo akiniai ir „Blu-Ray 3D“ diskas, su demonstraciniais vaizdo įrašais.

Norint matyti 3D vaizdus, Tau reikės trijų komponentų: 3D palaikančio televizoriaus, specialių 3D akinių ir 3D vaizdo šaltinio, pavyzdžiui, trimačio kompiuterinio žaidimo ar „Blu-Ray 3D“ filmo.

Ar verta sumokėti krūvą pinigų vien tam, kad galėtum namie mėgautis 3D efektais? Ne visai. Tiek kalbant apie filmus, tiek apie žaidimus yra nemažai už ir prieš.

Jeigu esi pametęs galvą dėl filmų, tikrai rekomenduočiau įsigyti „Samsung UE46D7000LS“. Ir dar kokį nors „Blu-Ray“ grotuvą. Geriausiai tiktų „Samsung“ firmos Blu-Ray grotuvas. „Samsung UE46D7000LS“ palaiko „BD Wise“ technologiją, kurtą specialiai išspausti viską iš „Samsung“ gamybos Blu-Ray leistuvų. Kaip ir minėjau, „UE46D7000LS“ ekranas yra išskirtinai geras ir palieka nepamirštamus įspūdžius būtent dėl pačio vaizdo realistiškumo, ne ne dėl ekrano dydžio. Išmėginau keletą „Blu-Ray 3D“ filmų, tokių kaip „The Green Hornet“, „Avatar“ ir „How To Train Your Dragon“ ir susidariau žymiai geresnį įspūdį nei tikėjausi susidarysiąs. Žinoma, viskas remiasi į patį filmą. Vienose filmuose itin kultivuojamas vien tik gylio efektas, kuomet atrodo, kad galėtum įkišti ranką į televizorių, kituose – įvairios smulkmenos tyčia mėtomos į veidą ir iš pradžių būna juokinga, kai refleksyviai patrauki galvą į šoną. 3D efektai tikrai pretenzingi ir juntami be jokių pastangų koncentruotis į juos.

Kalbant apie žaidimus, „Samsung UE46D7000LS“ yra protingas pirkinys turintiems „PlayStation 3″ konsolę („Xbox 360″ oficialiai nepalaiko 3D). Jos žaidimų bibliotekoje yra nemažai produktų, turinčių gan neblogus trimačius efektus. Būtina pabrėžti, kad žaidimų 3D efektai gerokai atsilieka nuo filmų analogų. Teko bandyti tokius žaidimus kaip „Crysis 2″, „Killzone 3″, „Gran Turismo 5″ ir „MotorStorm: Apocalypse“. Apibendrinus, 3D efektų kokybė, visai kaip yra su filmais, kinta pagal žaidimą. Skirtumas tik tas, kad žaidimuose 3D efektai neretai išryškina grafinius trūkumus ir kenkia žaidimo veikimo stabilumui.

„3D HyperReal“ variklis, televizoriuje „UE46D7000LS“ atsakingas už darbą su 3D, taip pat gali konvertuoti dvimatį vaizdą į trimatį. Kaip galima nuspėti iš anksto, efektas nėra toks įspūdingas, kaip žiūrint specialiai 3D pritaikytą filmą ar žaidžiant žaidimą su iš ekrano išlipančiais efektais. Vis tik, konvertavimo rezultatas tikrai vertas dėmesio: žiūrint filmą ar žaidžiant žaidimą, akivaizdžiai matoma ekrane atsiradusi papildoma gelmė (bandyti filmai: „Gladiator“, „Kill Bill: Vol. 1″ ir „Fight Club“; žaidimai: „L.A. Noire“, „Mortal Kombat“, „Heavy Rain“). Bet tik tiek. Kad ir kaip ten bebūtų, žiūrėti „Farus“ ar „Top Gear“ neva trimačiu vaizdu yra išties savotiškai smagu.

Erzina tik tai, kad reikia dėvėti tuos kvailus 3D akinius. Kartu su standartiniais juodais,„SSG-3100GB“ (pridedami perkant televizorių, perkant atskirai kaina yra apie 211 Lt) modelio akiniais dar gavau ir naujesnius, „SSG-3300CR“ modelio (parduodami atskirai; kaina apie 300Lt), 3D akinius. Abi poros yra suderinamos tik su nuo šių metų pagamintais „Samsung 3D“ televizoriais. Nuo standartinio modelio, pridedamo prie TV, „SSG-3300CR“ skiriasi tuo, kad juos kur kas patogiau dėvėti, nes jie yra kaip paprasti akiniai nuo saulės, be to, šis modelis vietoje keičiamų baterijų turi pakraunamas iš USB jungties. Labiausiai patiko tai, kad kitaip nei „SSG-3100GB“, „SSG-3300CR“ užtenka užsidėti ir akiniai automatiškai pradeda veikti, o juos nusiėmus – išsijungia. Užtat „SSG-3100GB“ modelis su savo keičiamomis baterijomis veikia ilgiau – apie 70 val., o „SSG-3300CR“ – 40 val.

Vos įjungęs „Samsung UE46D7000LS“ televizorių prie jo, naudodamas optinį garso kabelį, greitai prijungiau savo 5.1 garso sistemą (palaikomas „Dolby Digital Plus“/„Dolby Pulse“ standarto garso apdorojimas) . Atskiros garso sistemos dėka yra kur kas maloniau žaisti žaidimus, žiūrėti filmus, jau neminint muzikos klausymosi. Bet vėliau išaiškėjo, kad tai nėra taip jau būtina. Integruotos televizoriaus kolonėlės (10 W x 2) palaiko viso diapazono garsą ir jį skleidžia žemyn, sukuriant šiokį tokį žemų dažnių kolonėlės skleidžiamų virpesių efektą. Užsidėjus 3D akinius ir žiūrint trimačius vaizdus, automatiškai įsijungia 3D garso režimas, atkuriantis pakankamai kokybišką erdvinį garsą („SRS TheaterSound HD“).

Vienas iš labiausiai patikusių dalykų dėl „Samsung UE46D7000LS“ yra tai, kad galima prisijungti USB atmintinę ar kietąjį diską (palaikomi formatai: FAT 16, FAT 32 ir NTFS) ir iš jo žiūrėti vaizdo įrašus, klausytis muzikos ar demonstruoti nuotraukas. Sakysi, kad tai nieko ypatingo? Taip, iš dalies Tu teisus – šiais laikais tą patį galima daryti su daugelių įrenginių, pavyzdžiui, su DVD grotuvais, turinčiais USB jungtį. Bet „Samsung UE46D7000LS“ išsiskiria tuo, kad jis palaiko visus svarbiausius vaizdo įrašų formatus: *.avi, *.mkv, *.asf, *.wmv, *.mp4, *.3gp, *.vro, *.mpg, *.mpeg, *.ts, *.tp, *.trp. Be kelių išimčių, visi šie formatai gali pasižymėti iki 1080p raiška. „Samsung UE46D7000LS“ palaiko ir keletą subtitrų formatų: *.txt, *.sml, *.srt ir *.sub. „Samsung UE46D7000LS“ yra tikras kinomanų džiaugsmas, nes parsisiuntus aukštos raiškos vaizdo įrašų jų nebereikia konvertuoti į kitą formatą, taip prarandant kokybę. Turėdamas šį modelį tiesiog įkeli parsiųstą filmą į savo išorinį kietąjį diską, prijungi jį per USB 2.0 prie televizoriaus ir palaimingai žiūri.

Kartu su „Samsung UE46D7000LS“ dar gavau ir specialią „Samsung“ TV kamerą (modelis CY-STC1100/XC, kaina apie 400 Lt), montuojamą ant televizoriaus galo. Kamera pritvirtinama magnetu. Kuo ji ypatinga? Ji gali filmuoti 1280x720p raiška, palaiko autofukusavimą ir turi keturis mikrofonus, kad Tavo pašnekovas galėtų išgirsti menkiausius šnaresius. Kad papildomi akiniai neįeina į standartinį komplektą dar suprantu, bet kodėl nėra kameros man yra neaišku. Be šios kameros negalėsi skambinti per „Skype“. O be skambinimo neišsiversi, jei norėsi naudotis „Skype“, nes rašyti tekstą naudojantis distanciniu pulteliu yra tas pats, kas valgyti sriubą su šakute. „Samsung TV Camera“ tikrai gerai filmuoja, nenuginčijamai gerai įrašinėja garsą, gal tik automatinis fokusavimas kartais rodo kaprizus. Nors ji kokybiška bei techniškai yra tikrai neprasta, už „Samsung TV Camera“ mokėti 400 Lt gali tik visiškas idiotas.

„Samsung UE46D7000LS“ yra tikrai šaunus televizorius. Už 5000 Lt gausi 116 cm įstrižainės „Full HD“ LED televizorių, itin pažangų 3D vaizdo atkūrimą, suderinamumą su visais svarbiausiais aukštos raiškos vaizdo įrašų formatais, visas būtinas jungtis bei ypatingai gerą surinkimo kokybę. „Samsung UE46D7000LS“ pirk tik tuo atveju, jei Tau visų pirma reikia 3D vaizdo. „Samsung UE46D7000LS“ trimačius efektus atvaizduoja pastebimai geriau nei daugelis „LG“ ir „Sony“ 3D televizorių. Deja, to paties negalima pasakyti apie 2D vaizdų atkūrimą, kur „Samsung“ turi labai rimtų konkurentų ir daug kam iš jų nusileidžia, mat anie yra kurti tik su viena užduotimi: kuo geriau rodyti įprastą dvimatį vaizdą. O jeigu Tave sudomino tik „Smart TV“ reklama, patariu persigalvoti dėl šio TV pirkimo. „Samsung UE46D7000LS“ esančios „Smart TV“ funkcijos reikalauja daug kantrybės ir pastangų norint atlikti pačias elementariausias užduotis, kurias galima žymiai našiau ir lengviau padaryti naudojantis kompiuteriu ar išmaniuoju telefonu.