[img=https://www.games.lt/w/newsdemo/16097.jpg]

[/img]

Vakar Samsung pristatė konceptinį, „hibridinį“ fotoaparatą Samsung NX. Jau anksčiau, dar prieš „Photokina“ parodą sklandė gandai, kad Samsung ruošiasi į dienos šviesą paleisti kompaktiško dydžio fotoaparatą, turintį veidrodiniams fotoaparatams įprastą APS-C formato matricą. Pranešime spaudai Samsung pristatė tik konceptinį fotoaparato modelį, nebuvo užsiminta nei apie detalias technines charakteristikas. Aišku tiek, kad tai būsimas konkurentas Panasonic bei Olympus „Micro Four Thirds“ (4/3) tchnologijai, bei šiuo metu esamam vieninteliui hibridiniui fotoaparatui – Panasonic Lumix DMC – G1 (šis fotoaparatas yra be veidrodžių, tačiau turi keičiamų objektyvų sistemą).

[img=https://www.games.lt/w/news/16101.jpg]

[/img]

Naujos NX serijos fotoaparatuose bus naudojamas APS-C formato vaizdo jutiklis – kur kas didesnis nei tie, kurie naudojami kompaktiškose „muilinėse“. Tai leis išgauti daug sodresnes, kokybiškesnes spalvas, jutiklis aprėps didesnį šviesos srautą, tad ir triukšmai bus daug mažesni.

Šiame fotoaparate nebus veidrodžių sistemos – tai leis sumažinti fotoaparato gabaritus, ir be abejo, svorį. NX serijos fotoaparatuose bus naudojamas aukštos raiškos EVF (elektroninis) vaizdo ieškiklis, taip pat veiks liew-view funkcija naudojantis LCD ekranu. Dėl fokusavimo, aišku tik tiek, kad bus naudojamas tik „muilinėse“ bei lygiai taip pat Lumix G1 modelyje sutinkamas autofokusavimas, paremtas didžiausio kontrasto aptikimo metodu.

[img=https://www.games.lt/w/newsdemo/16101.jpg]

[/img]

Nors pateiktose nuotraukose matoma, jog fotoaparatas turi specialų mygtuką, skirtą nuimti objektyvui, tačiau nėra aišku, ar tai bus palikta. Gali būti, jog dėl kompaktiškumo bus atsisakyta keičiamų objektyvų sistemos, ir greičiausiai NX serijos modeliai turės nekeičiamą, kintamo židinio nuotolio (zoom) objektyvą. Beje, Samsung firmai taip būtų ir pelningiau, nes kurti objektyvus išskirtinai vien šiai fotoaparatų serijai būtų nuotolinga (nebent būtų naudojama Pentax optika).

Daugiau išsamesnės informacijos apie šį naują Samsung kūrinį tikimasi greitu laiku, na, o prognuozuojamas pasirodymas rinkoje – antroji šių metų pusė.