Vos tik spėjo daugiau gamintojų žengti į SSD atmintinių rinką, iškart startavo greičio lenktynės. Bendrovės varžosi, kuri pristatys geresniais greičiais pasižymintį SSD diską.

Lyderio vietą bando susigrąžinti „Samsung“ – jie anonsavo itin sparčią 256 GB talpos SSD laikmeną. Per SATA II sąsają prie kompiuterio jungiamas diskas duomenis turėtų nuskaityti net 200MBps (megabaitų!) sparta, rašyti – iki 160MBps greičiu.

Prekyboje šis spartuolis turi pasirodyti rugsėjį, sumažintos 1.8 colio versijos galima tikėtis metų pabaigoje. Bet kokiu atveju, ilgą laiką turėtumėm tokių greitų SSD savo kompiuteriuose nematyti – jie skirti pramoniniam naudojimui ten, kur greitis tikrai svarbus. Žinoma, laikui bėgant gal vieną dieną sulauksime kažko panašaus ir savo AK.

Nuo tradicinių kietųjų diskų SSD laikmenos skiriasi tuo, kad jose vietoje besisukančių įmagnetintų plokštelių informacija rašoma į „flash“ tipo atmintį, tokią pat, kaip naudojama MP3 grotuvuose, mobiliuose telefonuose ir kitoje įrangoje. Iš „flash“ atminties savybių kyla ir daugybė privalumų – nėra judančių dalių, nesklinda joks garsas, SSD atmintinės mažiau kaista ir yra spartesnės.