„Samsung“ ir „Seagate“ gaminti 1 TB talpos kietieji diskai oficialiai pradėti tiekti techninės įrangos pardavėjams. Rinkoje jie prisijungs prie joje jau šmėžuojančio 1 TB talpos „Hitachi“ modelio.

Prieš maždaug pusmeti „Seagate“ pirmieji prabilo apie tai, kad jau šiais metais pristatys 1 TB talpos diską. Deja, kompaniją aplenkė konkurentai „Hitachi“, saviškį įrenginį pardavimui pasiūlę pirmieji jau sausio mėnesį.

Trijų bendrovių 1 TB diskų modeliai skiriasi naudojamų įmagnetintų plokštelių ir, atitinkamai, rašymo/skaitymo galvučių kiekiu. „Hitachi 1TB DeskStar 7K1000“ kietajame diske naudojamos 5 plokštelės, „Samsung 1TB SpinPoint F1“ diske – trys, na o „Seagate 1TB Barracuda 7200.10“ diske – keturios įmagnetintos plokštelės. „Hitachi“ ir „Seagate“ kietieji diskai turi po 32 MB spartinančios atminties, na o „Samsung“ modelis verčiasi su 16 MB.

JAV rinkoje visi šie diskai kainuoja vienodai – 400 dolerių. Žvelgiant iš techninės pusės, patikimiausiu dėl mažiausio plokštelių kiekio laikytinas „Samsung“ modelis, bet perkant HDD, žinoma, svarbūs ir kiti faktoriai (nors patikimumą visgi laikyčiai svarbiausiu).