Prekyboje anapus Atlanto pamažu ėmė rodytis naujoji ASUS sukurta garso plokštė – „Xonar DX PCI Express 7.1 Audio Card“. Kūrėjai teigia, kad jos atkuriamas garsas yra net 35 kartus švaresnis nei integruoto garso posistemių, kurios populiarios šiuolaikiniuose kompiuteriuose.

Naujosios „Xonar DX“ garso plokštės signal-to-noise ratio (SNR) yra 116 dB, ji suderinama su „Dolby Home Theater“ ir „DS3D GX“ atkūrimo technologijomis. Palyginimui – tipinės integruotos garso posistemės SNR yra 85 dB.

Darbui „Xonar DX“ naudoja „CirrusLogics CS4398“ DAC lustą, kuris gana dažnas aukšto lygio garso aparatūroje. Palaikomi naujausi „DirectSound“ ir „EAX 5.0“ garso efektai „Windows Vista“ operacinės sistemos aplinkoje. Taip pat palaikoma ir „VocalFX“ technologija, kuri leidžia integruojami į žaidmus vartotojo balsą naudojant „VoiceEX“ bei emuliuoti foninius garsus (ChatEX). Trumpiau tariant, jei aktyvaus susišaudymo metu kolegoms balsu pranešite komandas, jos skambės ne kaip ramiai prie kompiuterio sėdinčio geimerio balsas, o kaip tikras įsakymas, išgirstas iš kariškio, kurio fone sproginėja bombos, lūpų.

Yra ir „Dolby Digital Live“, „Dolby Headphone“, „Dolby Virtual Speaker“, „Dolby Digital“, DTS bei „Dolby Pro Logix IIx“ palaikymas. Plokštėje naudojamas „ASUS AV100“ garso procesorius. Yra ir optinis garso išvesties lizdas.

Kaip matyti iš pavadinimo, „Xonar DX“ statoma į PCI-Express lizdą kompiuteryje. Jos kaina JAV rinkoje – 89 doleriai, kas tikrai nėra daug už tokių parametrų garso plokštę. Panašu, kad atskiras garso plokštes gaminančios bendrovės bandys į integruoto garso glėbį perbėgusius pirkėjus vilioti kaina – hmm, kodėl gi ne.