Prieš mažiau nei mėnesį „SanDisk“ vadovas skundėsi, kad viena rimtesnių bėdų siekiant didesnės SSD atmintinių darbo spartos yra pati „Windows Vista“ operacinė sistema. Jis teigė, kad kuriant naujus SSD valdiklius rimčiausia problema – pritaikyti juos prie šios OS galimybių.

Suprantama, kad toks pasisakymas neliko nepastebėtas. „SanDisk“ pusėn taip pat siūbtelėjo nemaža kritikos banga – juk šiaip ar taip kitos bendrovės visgi sugeba pasiūlyti spartesnes atmintines nei jie, taigi, gal „Vista“ bėdos ne tokios ir didelės?

Na, bet panašu kad kažkokių problemų „Vista“ operacinė visgi turi – pranešama, kad „Samsung“ ir „Microsoft“ dirba drauge siekdami išspręsti darbo su SSD problemas šioje OS. Progos pasisakyti nepraleido ir „Sun“ – kompanijos „flash“ atminties padalinio vadovo Michael Wang teigimu, HDD diskai duomenims saugoti naudoti taip ilgai, kad nenuostabu, jog „Vista“ turi bėdų su SSD.

Anot M. Wang, tikėtina, jog spartos bėdų „Vista“ aplinkoje kyla dėl to, kad SSD atmintinėse naudojami didesni sektoriai nei HDD. Ji spėja, kad „Samsung“ ir „Microsoft“ drauge bando priversti „Vista“ vienodai elgtis ir su SSD, kur duomenų sektorių dydis siekia 4KB, ir su HDD.

Patys „Samsung“ bendro darbo su „Microsoft“ nekomentuoja.