Duodamas interviu vienam Vokietijos laikraščiui kompanijos „Samsung Electronics“ atstovas pareiškė, jog Pietų Korėjos gigantas rengiasi pristatyti optinių diskų įrenginį, kuris galės skaityti ir HD DVD, ir „Blu-ray“ formatų diskus.

Įrenginys turėtų pasirodyti kitų metų pradžioje. Pačiame interviu „Samsung“ padaliniui, užsiimančiam namų vartotojams skirtais produktais vadovaujantis Choi Gee-sung gana aiškiai teigia nemanąs, jog „Blu-ray“ ir HD DVD ateities formatus remiančioms kompanijų stovykloms pavyks susitaikyti. Jo teigimu, sukurti abu formatus palaikantį įrenginį nėra taip lengva, kaip norėtųsi, bet įmanoma.

Technologiniai tokių įrenginių kūrimo aspektai vis dar neaiškūs. Gal galima tą patį mėlyną lazerį panaudoti abiejų tipų diskų skaitymui? O gal teks montuoti dvi duomenų nuskaitymo sistemas? Kol kas aišku tik tai, kad daugelis kompanijų renkasi palaikyti vieną arba kitą formatą, tuo tarpu „Samsung“ drąsiai žengė į diplomatišką poziciją ir neskelbią palaikantys nė vieno iš jų.

Šiuo metu rungiasi du standartai, siekiantys ateityje pakeisti DVD. „HD DVD“ vartotojams ketina pasiūlyti sutalpinti į vieną vienasluoksnio optinio disko pusę 15 GB duomenų, mokant už jį nedaugiau, nei už įprastinį DVD. Prekyba „HD DVD“ įrenginiais ketinama pradėti metų pabaigoje. „HD DVD“ remia technologijos kūrėjai „Toshiba“ ir NEC, o taip pat – „Sanyo“, beveik visos didžiosios Holivudo kino studijos.

„Blu-ray“ diskai turėtų startuoti su 50 GB vienoje disko pusėje talpa, o iki 2007 metų žada pasiūlyti vartotojams 100 GB talpos diskus. Tokiai talpai pasiekti bus naudojama keturių sluoksnių technologija, savo prigimtimi analogiška DVD diskų „Dual Layer“ metodui. Šią technologiją remia „Sony“, „Panasonic“, „JVC“, „Thomson“, „Hewlett-Packard“ bei „Disney“ ir „Twentieth Century Fox“ kino kompanijos. Paramą „Blu-ray“ yra paskelbę ir du didžiausi pasaulyje žaidimų leidėjai – „Electronic Arts“ ir „Vivendi Universal“.

Nuo tradicinių DVD šie formatai skiriasi tuo, jog dėl didesnio duomenų tankio darbui su jais naudojamas mėlynos spalvos lazeris.