Visų pirma tenka apgailestauti kad ši apžvalga labai vėluoja – pagal pirminį planą ją turėjot išvysti vėliausiai prieš du mėnesius. Keblumų buvo visokių – itin pavėluotai gautas pats Galaxy S, vėliau sekęs Gran Turismo bei panašūs rūpesčiai ir nelabai.

Šiuo metu tai geriausias Samsung išmanusis telefonas. Jo kainai svyruojant apie 2000 Lt ( nors galima rast bent 500 pigiau ) tikimasi ir atitinkamos kokybės. Klausimas ar verta tiek mokėti? Trumpa apžvalga tikriausiai padės įvertinti telefoną, net jei neketinate jo įsigyti.

Pagrindinis koziris – AMOLED ekranas. Prie dienos šviesos jis atrodo gerai, tačiau naktį į jį žiūrėti yra tas pats kas žiūrėti į šviečiančią lempą. Netgi pusės maksimalaus ryškumo yra per daug, todėl nieko tokio abejoti praktiška šios savybės puse. Bateriją ėda kaip smakas, o šviečia per ryškiai. Tad kam reikia tokio neišnaudojamo ekrano? Tai kone vadovėlinis pavyzdys, kaip suvilioti pirkėją jam visiškai nereikalinga, ir kas daug svarbiau, nenaudinga savybe. Jei daryčiau teigiamų ir neigiamų savybių sąrašą, ekranas keliautų tik prie nepageidautinų bruožų.

Visai kas kita yra kita jo savybė – raiška. Kaip matote, Games.lt atrodo visai gerai, o tai ir yra svarbiausia. Naršyklė, kaip ir visuose išmaniuosiuose telefonuose, yra pati geriausia jau esanti. Išbandytos opera ir firefox negali prilygti niekuo – nei sparta paleidžiant pačią naršyklę, nei greičiu atvaizduojant tinklalapius ar jų kokybe. Naudotis ja patogu dėl sklandaus veikimo. Greitai slenkant puslapį žemyn nepastebėta jokio strigimo ar vėlavimo. Dėkoti čia reikėtų ir greitam 1Ghz procesoriui, kuris jau tapo įprastas tokio kalibro telefonuose. Kitais atvejais raiška didelio vaidmens nevaidina, nes ji nepastebima. Galbūt tik atkuriant vaizdo įrašus malonu matyti detalų vaizdą, bet manau sutiksit, kad žiūrėt filmus tokiomis sąlygomis nekas.

Kitas abejones keliantis diskusijų objektas yra ekrano dydis. 4 coliai yra pakankamai daug ir reikia turėti omenyje, kad tai tik ekranas, o dar lieka korpusas. Nepatikėsit, bet kišenėj jis telpa puikiai. Nešiodamas įprastinius džinsus neapturėjau jokių keblumų dėl dydžio ar svorio. Nepatogumų galbūt kiltų tik merginoms dėl kitokių drabužių matmenų. Stebina palyginti maža Galaxy S masė. 118 gramų – įspūdingas pasiekimas. Palyginimui galiu pateikti panašių įrenginių duomenis: HTC 7 Trophy 3,8 colio ekranas 140 gramų; HTC Desire 3,8 colio, 135 gramai; Nokia N8, tik 3,5 ekranas, bet 135 gramai. Tai didelis privalumas, kuris iš tiesų jaučiasi kasdien naudojant šį Samsung.

Kita vertus, dėl to buvo pasirinktos ne pačios geriausios medžiagos. Galinis dangtelis pagamintas iš pigaus plastiko, laikosi ne itin tvirtai ir lengvai susibraižo. Gavus telefoną liečiamasis ekranas jau buvo patyręs negandų – tai išdavė subraižytas jo paviršius. Paradoksalu, bet tai matosi tik išjungus ekraną, nes akinanti iš jo sklindanti šviesa viską puikiai paslepia. Korpuso priekyje esantis vienintelis fizinis mygtukas menkai naudojamas ir atlieka grįžimo į pagrindinį ekraną funkciją.

Duomenis saugoti galėsite 8GB vidinėje atmintyje, o taip pat palaikomos atminties kortelės, kurios šios atveju nelabai reikalingos. Ten pasidėti galėsite visus dokumentus, įskaitant .pdf, vaizdo, garso failus. Jei kilo klausimas ar gerai rodomi filmai ir jie nestringa, siūlyčiau atsibusti, nes mes jau gyvename 2010 metais. Kaip jau minėjau, žiūrėti filmus nepatogu dėl ekrano dydžio, ypač įpratus prie daug didesnio televizoriaus ar kompiuterio ekrano. Situaciją pablogina ir kitoje pusėje įmontuotas garsiakalbis, nes sukuriamas įspūdis, kad garsai sklinda iš kažkur toli. Kartu su pridedamomis ausinėmis šią problemą įmanoma išspręsti.

Jei vietos dar liks, galėsit ją užpildyti facebook programėlėmis ir kitu ne tokiu vertingu turiniu. Android operacinė sistema garantuoja, kad rasit visko, o jei nepatiks – susikursit savo. Iš tiesų ten gausu visko – nuo nemokamų žaidimų iki mokslinių skaičiuotuvų. Šį OS jau tapo laisvės ir pasirinkimo standartu, tad daug nebe pripasakosi. Tačiau galima papasakot apie jau esančias programas. Tai Gmail pašto skaityklė, Youtube programėlė ir dar keletas kitų, kurių nenaudojau, nes nebuvo reikalo. i9000 telefonas taip pat yra ir GPS imtuvas. Naudojami Google žemėlapiai, kuriuos galima vartyti ir šiaip, be jokio tikslo. Vienintelis trūkumas – turite būti nuolat prisijungę prie interneto, kitaip nematysite kur turite keliauti, nes žemėlapiai atsiunčiami realiu laiku. Bet, kaip jau sakiau, Android išspręs šį nesklandumą.

Kita reklamuojama savybė – HD kokybės vaizdo įrašymas. Na taip, tai tiesa, bet tik teoriškai. Realiai vaizdo kokybė priklauso toli gražu ne tik nuo raiškos. Tiesą sakant nuo raiškos ji išvis nepriklauso. Būtent todėl prastos kitos dalys ir lemia tokią nelabai gerą padėtį. Dar prasčiau yra su kamera – nors tai netgi visi 5 megapikseliai, mano senasis Sony Cybershot DSC-W30 padarytų geriau atrodančias 2 MPx fotografijas. Įsitikinti galite patys. Žinoma, kokybė pakankama peržiūrai pačiame telefone ar kokiam nors blogui, bet visada pravartu žinoti kam koks prietaisas skirtas.

Samsung Galaxy S skirtas ieškantiems stilingo kompiuterio kišenėje, kurį teks įkrauti kasdien. Tiesa, jis dar skambina, jei įdedi SIM kortelę. Paskutinę dieną išsiaiškinau.