Pietų Korėjos teisėsaugos pareigūnai atliko didelio masto kratas. Jas lėmė įsisiūbavęs vadinamojo „kyšių fondo“ skandalas, kuris kilo po to, kai buvęs kompanijos darbuotojas viešai prabilo apie šimtamilijonines lėšas, kurias „Samsung“ skiria kyšiams.

Buvęs vienas iš „Samsung“ vadovų Kim Yong-choel viešai pareiškė, kad kompanija disponuoja daugiau nei 200 mln. JAV dolerių dydžio lėšomis, kurios naudojamos teisėsaugininkams bei rinką reguliuojančioms institucijoms papirkinėti. „Samsung“ yra vienas didžiausių pasaulyje konglomeratų, kurio vien praeito ketvirčio apyvarta siekė 2,36 mlrd. JAV dolerių, tad kaltinimai kyšininkavimu neliko neišgirsti. Juolab kad apie tai prabylama jau ne pirmą kartą – „Samsung“ vardas bei žodis „kyšiai“ jau skambėjo P. Korėjos prezidento rinkimų metu.

Specialiojo prokuroro vedami teisėsaugininkai atliko kratas septyniuose „Samsung“ biuruose, tarp tikrintų patalpų – ir kompanijos pirmininko Lee Kun-hee kabinetas. Kratų metu paimta nemažai dokumentų ir kompiuterių – jie bus peržiūrimi ieškant informacijos apie neteisėtas veiklas.