Ilgamečiai partneriai, rinkos lyderiai ir varžovai „nVidia“ bei „Intel“ rimtai susipyko. „Intel“ kreipėsi į teismą reikalaudama uždrausti bendrovei „nVidia“ gaminti mikroschemų rinkinius, suderinamus su „Intel“ procesoriais, turinčiais integruotą atminties valdiklį.

„Siekiame, kad teismas pripažintų, jog „nVidia“ neturi teisės gaminti šiuos lustų rinkinius, kurie suderinami su tokiais procesoriais kaip grįstieji „Nehalem“ branduoliu“, – teigia „Intel“ atstovas viešiesiems ryšiams.

Be to, anot „Intel“, „nVidia“ yra klaidingai teigę jog turi leidimą gaminti su „Nehalem“ (geriau žinomais kaip „Core i7“) suderinamus čipsetus. Kompanija tvirtina, jog su „nVidia“ buvo deramasi ilgiau nei metus, tačiau pokalbiai nebuvo sėkmingi. Dėl to ir nuspręsta kreiptis į teismą.

Tuo tarpu „nVidia“ vadovas Jen-Hsun Huang apkaltino „Intel“ tokiais veiksmais siekiant sulėtinti vaizdo procesorių tobulinimą ir perimti mikroschemų rinkinių rinką. Anot jo, tokie sprendimai kaip „nVidia Ion“, SLI, „Hybrid Power“ ir CUDA kelia grėsmę „Intel“ įtakai rinkoje.