Šią savaitę „Samsung“ vardo pilna kaip niekada ankščiau. Gatvėse praeivių žvilgsnius pritraukti bando milžiniški reklaminiai stendai su naujais 3D televizoriais. Per kai kuriuos lietuviškus televizijos kanalus pradėta rodyti reklama (žemiau esantis filmukas). Na, o Games.lt tinklalapyje šia tema atsirado naujienų krūva… ir dar ši apie „Samsung“ 3D televizorių pristatymą Lietuvoje!..

Balandžio 20 dieną Šiuolaikinio meno centre (Vilniuje) „Samsung“ grupelei žurnalistų ir jiems prijaučiančių pristatė 3D televizorius.

Pirmasis išbandymas – „Black Eyed Peas“ 3D koncertinis vaizdo klipas. Užsidedam akinius, paspaudžiame ant akinių esantį mygtuką ir matome kaip susiliejęs vaizdas įgauna formas. Gražu! Kitavertus šioje vietoje supranti pirmąsias tokio žiūrėjimo problemas. Pavyzdžiui, jei nešioji akinius, žiūrint 3D vaizdus teks užsidėti dar vienus papildomus akinius. Be to, dar nevisi normalūs akiniai galės būti naudojami su stereoskopiniais vien dėl formų neatitikimo. Žinoma, galima būtų žiūrėti ir be akinių, tačiau vaizdas būna ne toks ryškus. Vadinasi, 3D „gerumas“ pralaimi prieš „senus gerus“ 2D vaizdus.

„Trimačio vaizdo galimybėmis, į šalies kino teatrus pritraukiančias minias žiūrovų, šiandien jau galima naudotis kiekvienose namuose. Apie trimačius filmus ir trimatę televiziją ilgą laiką kalbėta kaip apie ateities technologijas, o „Samsung“ pirmoji jas pavertė dabartimi, lietuviams pristatydama platų šių paslaugų spektrą, pradedant naujos kartos trimačio vaizdo televizoriais ir vaizdo leistuvais, baigiant namų pramogoms skirtu trimačio vaizdo turiniu“, – sakė „Samsung“ vadovas Lietuvoje Miroslavas Ramanavičius, pradėdamas savo pristatymo dalį.

Anot Miroslavo Ramanavičius stereoskopinis, specialių akinių pagalba matomas 3D vaizdas buvo pasirinktas kol kas tik todėl, kad kitų variantų kol kas per prastas matomumo kampas bei juose naudojami ekranai negali tinkamai taip pat gerai atvaizduoti ir 2D vaizdų, kurių kol kas daug lengviau rasti. Žinoma, ateity tai gali pasikeisti, štai todėl „Samsung“ televizoriuose naudoja techninę bei programinę įrangą, kuri gali dekoduoti visų šiuo metu rinkoje esančių 3D formatų vaizdus (beje, jų nėra šiuo metu labai daug). Maža to! Televizoriuose taip pat naudojama programinė įranga, kuri dvimačius vaizdus paverčia trimačiais. Nors iš pirmo žvilgsnio skamba tai nelabai įtikinamai, tačiau pats dalykas tikrai veikia – patys išbandėm!. Žinoma, sugeneruoti kadrai nėra tokie geri kaip ir originalūs, įrašyti su tam tikrais atstumais sudėliotų vaizdo kamerų pagalba.

Nors net šiems televizoriams skirti akiniai kol kas kainuoja ne taip ir mažai – nuo 250 litų -, tačiau tiek Miroslavas Ramanavičius, tiek renginy dalyvavę Edgaras Lubys („Amberlife“ siela), Arvydas Macijauskas (taip, tas pats garsus krepšininkas!), Laura Imbrasienė (šokių dešimtuko dalyvė, o vėliau ir vedėja) mano, kad tik laiko klausimas, kada kiekvieno Lietuvos gyventojo namuose atsidurs po trimatį televizorių. Sunku mums su tuo nesutikti!

Edgaras Lubys pamatęs Back Eyed Peas koncerto atkarpėlę, pagalvojo, kad visai būtų neblogai ir jam nuosavus koncertus pradėti leisti tokiu formatu. Tuo tarpu Arvydas Macijauskas ir Laura Imbrasienė mano, kad turint tokį televizorių namie greičiausiai nebereikėtų vaikščioti į lietuviškus kino teatrus. Arvydas mano, kad galbūt net lenkiama lietuviškų kino teatrų vaizdo kokybė, tačiau dar yra kur žengti lyginantis su užsienyje esančių kino teatrų vaizdais. Laura mano, kad ne tik su tokiais televizoriais būtų galima dar daugiau laiko namisėdoms (kaip ji pati save pavadino) praleisti namie, bet tai ir būtų pagrindinė vaikų pramogų vieta.

Kadangi turinio šiems televizoriams kol kas nėra daug, „Samsung“ neseniai pradėjo bendradarbiauti su „DreamWorks Animation“ ir „Technicolor“ kompanijomis. Pirmasis bendradarbiavimo rezultatas – prie kiekvieno 3D televizoriaus nemokamai pridedama šiems televizoriams skirta animacinio filmo „Monsters vs Aliens“ versija.

„Samsung“ vadovas Lietuvoje Miroslavas Ramanavičius užsiminė taip pat užsiminė šiek tiek ir apie ateitį, Anot jo liepą mus turėtų pasiekti nauji trimatės televizijos modeliai, kurių storis bus vos 8mm (t.y net plonesni už daugelio žmonių pirštus!). Naujuose modeliuose kaip ir dabar esančiuose be 2D ir 3D programų žiūrėjimo, galima tiesiogiai žiūrėti ir internetinius filmukus, naudotis „Samsung Apps“ programėlių parduotuve (jos veikimo principas labai panašus į „Xbox Live“, „Playstation Network“ ar „Apple AppStore“), automatiškai įrašinėti įvairiausias rodomas laidas, tiesiogiai prijungti USB raktus ar kietuosius diskus. Nors toks funkcionalumas tokiuose plonuose korpusuose skamba labai įspūdingai, tačiau, drįstume teigti, kad net dabar, naudojantis didesniais dabartinės serijos 3D televizoriais gali kilti problemų, jei televizorius kabo ant sienos ir reikia prijungti kokius nors USB raktus. Tikrai ne kiekvienam pavyks juos įkišti į reikiamas vietas, nenukabinus televizoriaus nuo sienos arba neįsigijus kokio nors USB šakotuvo.

Reziumuojant galima teigti, kad šie metai „Samsung“ ne tik LED ekranų metai bet ir 3D televizijos. Žinoma, kol kas dar visa to tik pradžia, todėl ne viskas taip nuostabiai veiks kaip turėtų, nevisi 3D kino produkcija namams išties bus verta dėmesio… bet kaip ten bebūtų visą tai išbandyti verta. Jei tik turite galimybių – visa tai išbandykite!