Rinkos tyrimų bendrovė „Futuresource Consulting“ pranešė prognozuojanti, kad filmų „Blu-ray“ diskuose pardavimai šiais metais pasieks 100 mln. filmų ribą. Tai gana įspūdingas skaičius, turint galvoje, kad 2008 metais visame pasaulyje parduota apie 36 mln. filmų šio formato laikmenose.

„Futuresource Consulting“ teigimu, praeitais metais JAV parduota 24 mln., Vakarų Europoje – 9 mln., na o Japonijoje – 3 mln. „Blu-ray“ filmų. Didžiausia šio formato įrašų rinka V. Europoje buvo Didžioji Britanija – pardavimai joje sudarė per 40% regiono duomenų.

Belieka klausimas, ar rinkoje yra pakankamai „Blu-ray“ filmus skaitančios įrangos. Bendrovės duomenimis, šiuo metu visame pasaulyje yra daugiau nei 25 mln. grotuvų, konsolių bei kompiuterių, galinčių nuskaityti „Blu-ray“ diskus. Taigi, kad 2009-ųjų prognozė virstų realybe reikia, kad kiekvienas turintis tinkamą įrenginį nusipirktų bent po keturis filmus. Kitas aspektas – ne visi turintieji, tarkime, PS3, naudoja konsolę filmams žiūrėti.

Šiuo metu „Blu-ray“ formatu yra išleista daugiau nei 1100 filmų.

Žvelgiant į tolesnę ateitį „Futuresource Consulting“ prognozuoja, kad 2012 metais „Blu-ray“ filmai jau sudarys apie pusę visos įrašų rinkos JAV ir apie 35 proc. Vakarų Europoje.