Kompanija „Sony“ pristatė pirmą pasaulyje nešiojamą kompiuterį su „Blu-ray“ optinių diskų įrenginiu. „VAIO AR“ pavadintas kompiuteris prekyboje turėtų pasirodyti šią vasarą.

Pirkėjams bus siūlomos dvi „VAIO AR“ modifikacijos – „Standart“ ir „Premium“. „Blu-ray“ diskų įrenginys bus tik „Premium“ versijoje. Šio nešiojamo kompiuterio turėtojai galės mėgautis kokybiškais HD raiškos filmais iš „Blu-ray“ diskų net 17 colių įstrižainės skystų kristalų ekrane, kurio raiška – 1920×1200 taškų. Tiems, kas nori dar didesnio ekrano, kompiuteris turės HDMI vaizdo išvesties lizdą, kuriuo „VAIO AR“ bus galima sujungti su moderniais plazminiais ekranais.

Be to, „VAIO AR Premium“ mokės ir įrašinėti „Blu-ray“ diskus, tad bus galima tiesiog perkelti buitinės kameros vaizdą tiesiai į juos. Ši funkcija turės tam tikrų apribojimų, apie kuriuos kol kas garsiai nekalbama. Žinoma, optinių diskų įrenginys galės įrašyti/perrašyti ir įprastinius DVD diskus.

„VAIO AR“ viduje darbuosis „Intel Centrino Duo“ platforma. Kompiuteris bus parduodamas su „Windows Media Center Edition 2005“ operacine sistema, jis turės integruotą TV imtuvą. Su vaizdo apdorojimu susijusiais darbais rūpinsis „GeForce Go 7600“ lustas, kuriam talkins 256 MB vaizdo atminties. Kompiuterio ekrano rėmelyje bus integruota internetinė vaizdo kamera bei mikrofonas.

„VAIO AR Premium“ anapus Atlanto kainuos nuo 3500 JAV dolerių, paprastesnis „Standart“ variantas be „Blu-ray“ įrenginio – nuo 1800 JAV dolerių. Prie „Premium“ versijos bus pridedama filmo „Skraidančių durklų namai“ (House of Flying Daggers) versija „Blu-ray“ diske.

„Blu-ray“ yra vienas iš dviejų naujos kartos optinių diskų formatų, kurie ateityje turėtų pakeisti DVD. „Blu-ray“ diskų talpa siekia 50-100 GB. Šią technologiją remia „Sony”, „Panasonic“, „JVC“ ir kitos kompanijos. Paramą „Blu-ray“ formatui konkurencinėje kovoje su HD-DVD yra paskelbę ir du didžiausi pasaulyje kompiuterinių žaidimų leidėjai – „Electronic Arts“ ir „Vivendi Universal“. Nuo tradicinių DVD „Blu-ray“ ir jo konkurentas HD-DVD formatai skiriasi tuo, jog dėl didesnio duomenų tankio darbui su jais naudojamas mėlynos spalvos lazeris.