Neįvardinta tarptautinė žiniasklaidos kompanija organizacijai „Business Software Alliance“ (BSA) sumokės iki šiol didžiausią kompensaciją dėl neteisėto programinės įrangos naudojimo. BSA pateikus įtarimus dėl neteisėtai naudojamų „Adobe“, „Autodesk“, „Avid“ ir „Microsoft“ programų, žiniasklaidos kompanija sutiko sumokėti 2,5 mln. eurų (apie 8,6 mln. litų) dydžio kompensaciją.

Šioje kompanijoje, kurios pavadinimas neskelbiamas dėl teisinių priežasčių, remiantis BSA skundu, buvo atliktos kratos ir įšaldytos jos lėšos. Praėjusiais metais vykusių kratų metu organizacijos kompiuteriuose buvo ieškoma nelegalios programinės įrangos. BSA koordinavo kompanijos tarptautinės veiklos tyrimą, siekdama išsiaiškinti kompiuterio programų licencijų trūkumus. Tyrimui pasibaigus, žiniasklaidos kompanija įpareigota ištrinti visą nelegalią programinę įrangą ir licencijuoti tas programas, kurias organizacija norės naudoti ateityje. Didelės baudos kompanijai paskirtos dėl ilgą laiką naudotų nelicencijuotų kompiuterio programų.

BSA pavyko susitarti su neteisėtas kompiuterio programas naudojusia kompanija dėl bendradarbiavimo ir reguliarių audito procedūrų ateityje.