Nepaisant to, kad naujosios ATI vaizdo plokštės su R610 branduoliu pakankamai padorios kainos/kokybės atžvilgiu, tačiau jos toli gražu nėra savo segmentų lyderės. Tačiau AMD turi sprendimą. AMD/ATI partneriai GeCube, Saphire ir keletas kitų ruošiasi pristatyti Gemini Radeon HD2600XT su dviem GPU vienoje plokštėje sujungtais CrossFire. Toks pats sprendimas numatomas ir su HD2900XT. Tokios plokštės jau gan ženkliai lenktų savo GeForce 8600GTS bei GeForce 8800Ultra. Planuojama 2xGemini Radeon HD2600XT pardavinėti už galutinę 189-249$ kainą. Tiek pat už kiek šiandien JAV parduotuvėse galima įsigyti ir GeForce 8600GTS.

Deja yra ir niuasu, ATI vėl teks nemažai padirbėti su draiveriais kur ir taip yra pakankamai problemų. Be to kai kurios motininės plokštės gali būti nesuderinamos su dviejų GPU vaizdo plokštėmis.

Antra vertus, neseniai skaičiau blogą kuriame buvo komentuojami sistemų su dviem vaizdo plokštėmis vertinimai. Panašu, kad tokiais atvejais laurai ATI pusėje. Tačiau AMD/ATI juk nesakys – „pirk dvi HD2900XT, nes viena ji outsaiderė…“ 🙂 Tad sprendimas su dviem GPU vienoje plokštėje tikrai atrodo logiškai.