Kai kurie dalykai yra tiesiog pernelyg stulbinantys, kad jais tikėti. Vienas iš tokių – startuojantis „Qtrax“ projektas, kuris žada „peer-to-peer“ tipo programą, skirtą legaliai muzikai siųstis. Įtarimą kelia žadamas legalių kūrinių kiekis, kuris turėtų siekti 25 mln. pavadinimų.

„Windows“ šeimos operacinėms sistemoms skirtos „Qtrax“ programos platinimas jau prasidėjo, „Apple“ operacinėms skirtą versiją žadama pristatyti kovo viduryje. Verslo modelis gana įdomus – „Qtrax“ teigia su muzikos leidėjais sutarę, kad bus skaičiuojami dainų parsisiuntimai, o reklamos pajamos iš skydelių programoje ir jos interneto svetainėje paskirstomos proporcingai jiems. T.y., dainos bus nemokamos, o reklamos pajamos priklausys nuo dainos populiarumo.

Problema tame, kad tik keletas ne pačių didžiausių muzikos leidėjų pripažino sudarę susitarimus su „Qtrax“, tad tikrai neaišku, ką gero naujasis P2P tinklas pasiūlys bei kiek tai bus legalu. Skelbiama, kad projekto vertė siekia 30 mln. JAV dolerių – nemaži pinigai, bet net ir jie sunkiai įtikina „Qtrax“ sėkme. Viskas, žinoma, priklausys nuo didžiųjų studijų paramos.

Laukiam, žiūrim. O belaukdami lankom „Qtrax“ interneto svetainę ir bandome pačią programą.