Kalifornijoje vykstančioje konferencijoje „Seagate“ pademonstravo tuo pačiu principu kaip ir kietieji kompiuterių diskai veikiantį magnetinį duomenų įrašymo įrenginį. Jo pasiekiamas duomenų rašymo tankis stulbinantis – net 421 gigabitas į kvadratinį colį.
Norint suvokti, daug tai ar mažai, pakanka peržvelgti nesenas naujienas. Štai tie patys „Seagate“ neseniai pristatė didelės talpos nešiojamiesiems kompiuteriams skirtą 2,5 colio kietąjį diską, kuriame telpa 160 GB. Duomenų tankis – vos 135 gigabitai į kvadratinį colį. „Toshiba“ pademonstravo nešiojamiems kompiuteriams skirtą diską su dar didesniu, 188 gigabitų kvadratiniame colyje, tankiu. Ir tai yra daug, ką jau kalbėti apie 421Gbit..

421 gigabitų colyje talpinantys diskai iš esmės galėtų pakeisti mus supančios elektronikos galimybes. Kaip paskaičiavo patys „Seagate“, naudojant tokią technologiją, į 1,8 colio kietuosius diskus be vargo tilptų 275 GB, į 2,5 colio diskus talpintume 500 GB, na o į populiariausio 3,5 colio matmens HDD pavyktų sugrūsti net 2,5 terabaito.

Skamba įspūdingai. Lyg to dar būtų ne gana, „Seagate“ paskelbė manantys, jog masinėje gamyboje kietieji diskai su tokiu duomenų rašymo tankiu pasirodys jau apie 2009 metus.

Žinoma, kelias nuo technologijos demonstracijos iki galutinių projektų netrumpas, bet aš asmeniškai sutinku palaukti su sąlyga, kad po trijų metų į mano kietąjį diską tilps virš 2 terabaitų.