Prie kolektyvinio teismo ieškinio, nukreipto prieš „Google“, prisijungė daugiau bendrovių. Ieškinyje „Google“ kaltinami daugkartiniais autorių teisių pažeidimais „YouTube“ tinklalapyje esančiais vaizdo įrašais.

Pirminėje JAV teismui įteikto ieškinio versijoje pareiškėjai buvo tik „Premier League Ltd“ ir „Bourne & Co“. Dabar prie jų prisijungė „National Music Publishers Association“, „Rugby Football League“, „Finish Football League Association“ ir autorius Danielis Quinnas.

„Google“ ginasi veikiantys pagal įstatyminę bazę ir atkreipia teismo dėmesį, kad gavus pranešimą apie kurio nors „YouTube“ vaizdelio pažeidžiamas autorių teises jis nedelsiant šalinamas.

Tuo tarpu „Premier League“ atstovas buvo lakoniškas – jo teigimu, „Google“ turi suprasti kad oportunistinis ir neįstatymiškas jų „YouTube“ verslo modelis yra pasmerktas žlugti.

Kaip matyti iš prie ieškinio prisijungusių organizacijų pavadinimų, kalba didele dalimi eina apie tuos sporto varžybų momentus, kuriuos entuziastai patalpina „YouTube“, o mes su malonumu žiūrime prisimindami įdomesnius momentus, jais grožėdamiesi. Juk pilnų transliacijų ten niekas nededa. Ech, tikrai galia, kad sporto organizacijos užsiėmė tokią priešišką poziciją.