Rinkos tyrimų bendrovė „iSupply“ prognozuoja, kad per artimiausius keletą metų muzikos pardavimai internetu padidės apie šešis kartus. Tai reiškia, kad 2010 metais internetu turėtų būti parduota muzikos už daugiau nei 14,9 mlrd. JAV dolerių. Jei taip nutiks, prekyba dainomis internetu įrašų kompanijoms uždirbs daugiau nei trečdalį visų pajamų, tuo tarpu įprastiniai muzikiniai CD pamažu bus pamiršti.

Prognozė tikrai optimistiška, ypač turint omenyje, kad 2005 metais muzikos internetu parduota už 2,7 mlrd. JAV dolerių. Taigi, prekybos dainomis internetu populiarėjimas turėtų būti tikrai milžiniškas.

Šiuo metu pardavimai internetu sudaro vos 12% įrašų leidėjų pajamų, tuo tarpu jei „iSuppli“ prognozė pasitvirtins, jau po keturių metų ši dalis padidės iki 40%.

„iSuppli“ specialistų teigimu, artimiausi keli metai yra aukso proga visiems, kas susiję su muzikos transliacijomis, įrašymų į mobilius įrenginius ir kitomis perspektyviomis laikomoms šakomis. Jei ji nebus pražiopsota, muzikinius CD jau gana greit turėtume pamiršti. Kam jie iPod kartai?

Muzikos industrijos pajamos iš dainų pardavimo internetu ir CD – „iSuppli“ prognozė.