AMD neseniai išleido pirmąsias pasaulyje 28 nanometrų architektūra paremtas vaizdo plokštes. Pagrindinei AMD konkurentė grafikos kortų rinkoje nVidia šie gaminiai didelio įspūdžio nepadarė. Kompanija tiki, kad jų kuriami analogai bus žymiai pranašesni už Radeon HD 7900 serijos plokštes.

„Atvirai tariant, mes tikėjomės daugiau iš mūsų konkurento naujosios architektūros“ – būtent taip nVidia įvertino naujai iškeptas Radeon HD 7000 vaizdo plokštes. Kompanija taip pat teigia, kad jų ruošiamos Kepler plokštės lengvai nukonkuruos AMD gaminamas minėtosios serijos plokštes. Jei šie teiginiai yra teisingi, naujoji nVidia architektūra iš tiesų bus stiprus ginklas prieš AMD siūlomus produktus.

Kaip bus iš tiesų pamatysime šių metų kovo gale – balandžio pirmojoje pusėje. Būtent tada numatomas nVidia Kepler vaizdo plokščių išleidimas. AMD jau turi savo kišenėje vieną pliusą – ji sugebėjo parengti plokštes trimis mėnesiais ankščiau. Na o ar nVidia produktų kokybė bus pakankamai didelė, kad kovos nugalėtoju skelbtume „žaliuosius“ parodys laikas.