JAV atliktas interneto vartotojų įpročių tyrimas parodė, kad populiariausias būdas laikui prie kompiuterio leisti – nesudėtingų žaidimų pliekimas. Paprastus ir mielus flashinius žaidimus mėgstančių internautų per metus padaugėjo net 79%. Per tą patį laiką virtualiose bendruomenėse įklimpusiųjų interneto vartotojų padaugėjo tik 46%.

Analitikai jau žada aukso amžių nesudėtingus internetinius žaidimus kuriančioms bendrovėms, tuo tarpu psichologai aiškina, kad tokių pramogų populiarėjimas rodo internautų poreikį atsipalaiduoti nuo streso, probleminių situacijų sprendimo.

Sparčiausiai daugėja vaizdo įrašus internete peržiūrinėjančių kompiuterių mylėtojų – jų per metus padaugėjo net 123%. Turint omenyje, kaip tobulėja „YouTube“ ir analogiškos svetainės – tikrai nieko nuostabaus.

Beje, pagrįstai gali kilti įtarimas, kad šis tyrimas apie internautų laisvalaikio prie kompiuterio įpročius nėra pirmasis. Lyg tyčia neseniai „Nickelodeon“ paskelbė planuojantys investuoti per 100 mln. JAV doleri į paprastų internetinių žaidimų kūrimą. Ir šiam žingsniui bendrovė tikrai nesiruošė aklai. Na, bent jau norisi tuo tikėti.