Corsair nebrangių maitinimo blokų rinką valdo jau nuo 2008-ųjų. Būtent tada debiutavo kompanijos ekonominės CX klasės maitinimo blokai. Per 9 metus pasikeitė penkios šio modelio kartos. Augo maksimali blokų galia, didėjo jų efektyvumas, atsirado moduliniai modeliai, tačiau modeliai savo populiarumo nė kiek neprarado.

Kadangi ekonominei klasė yra labai populiari Lietuvoje neabejoju, kad CX seriją yra populiariausias pasirinkimas tarp žaidėjų, kompiuterį renkančių iš dalių. Gaila, kad parduotuvės į savo surinktus kompiuterius vietoj šių maitinimo blokų montuoja kažkokias vos vos pigesnes nesąmones.

Už kokius nuopelnus Lietuvoje taip mėgstami šie maitinimo blokai šiandien ir bandysiu išsiaiškinti. Tam reikalui pasitelksiu Corsair CX850M, kuris šiuo metu yra pats pažangiausias šios serijos atstovas.

Pakuotė ir komplektacija

Pigiausiems VS ir CX serijos maitinimo blokams Corsair skirdavo paprastesnes dėžutes nei brangesniems blokams. Dabar pakuočių dizainas visiems produktams tapo vienodas. Bet kokybės klausimu įpakavimo dizainas taip ir liko dvelkiantis pigumu.

Prie maitinimo bloko yra pridedamas modulinių kabelių komplektas, keturi paprasčiausi tvirtinimo varžtai, laidų tvirtinimo juostos bei informaciniai popiergaliai. Viskas labai standartiška.

Čia nėra „mandrų“ priedų, tokių kaip firminis Corsair lipdukas kompiuteriui papuošti (Jūs nenusipelnėte Corsair ženkliuko ant savo pigios sistemos) ar maišelis nepanaudotiems laidams susidėti. Bet viskas yra gerai, taip ir turi būti ekonominės klasės maitinimo šaltinyje.

Detalus žvilgsnis

Corsair CX serija per savo gyvavimo laiką keitėsi labai daug. Nuolat didėjo jos efektyvumas, atsirado moduliniai blokai, maksimali galia išaugo nuo 600W iki 850W.

Dabar visi CX serijos maitinimo blokai pasižymi 80 Plus Bronze efektyvumo sertifikatu. Galima rinktis maitinimo bloko versijas tiek su fiksuotais, tiek su atjungiamais kabeliais, o galių intervalas svyruoja tarp 450W ir 850W. Rinktis yra iš ko.

Jau puse lūpų kalbama apie naują CX maitinimo blokų kartą. Jie po gan ilgo laiko pažymės išaugusiu efektyvumu, kuris atitiks 80 Plus Silver reikalavimus. Jeigu šie maitinimo blokai bus išleisti juos gamins nebe CWT, kuri CX serijos maitinimo blokus gamino beveik visą laiką, o Great Wall, kas reiškia, kad geriausiu atveju bus išlaikytas tas pats kokybės lygis, blogiausiu – jis šiek tiek nukris.

Ilgą laiką CX serijos maitinimo blokų korpusus puošė žalios spalvos lipdukai, kurie neabejotinai tapo serijos firminiu ženklu. Gaila, tačiau dabar jie jau panaikinti ir dizainas suvienodintas su kitais Corsair modeliais. Gaila, nes žali CX serijos akcentai visiems buvo įstrigę giliai į atmintį, be to pigesniųjų sistemų savininkai skiria mažiau dėmesio sistemų dizainui.

CX850M yra vienintelis Corsair CX serijos maitinimo blokas, kuris neturi nemodulinės versijos. Ir tai yra gan logiška – nemodulinis 850W galios maitinimo blokas turėtų tiesiog per daug laidų. Nelogiška yra nebent tai, kad šiame pasaulyje egzistuoja nemodulinė 750W galios bloko versija. Na, bet juk visada atsiranda drąsuolių, bandančių nelogiškais būdais sutaupyti kelis centus.

Jungčių konfigūracija yra visiškai pakankama 850W galios maitinimo blokui, nors nebrangiuose modeliuose dažnai galima rasti prie ko prisikabinti. Taip pat neturiu jokių priekaištų ir tam, kaip buvo suskirstytos modulinės ir nemodulinės jungtys – tiesiai iš paties maitinimo bloko išeina tik motininės plokštės ir procesoriaus maitinimas. Šiek tiek keista, kad randamos net dvi nelabai reikalingos FDD jungtys.

Žvilgsnis į vidų

Kaip jau ir minėjau maitinimo bloko gamyba rūpinasi CWT – pati geriausia Corsair draugė maitinimo blokų sektoriuje. Ir tai yra gerai – ji puikiai moka pasiekti gerą kainos ir kokybės santykį, būtent to mes ir tikimės iš CX serijos blokų.

Corsair CX850M bloko viduje slepiasi CWT PUQ-B platforma. Tą pačią platformą yra turėję ir senieji TX serijos bei GS serijos maitinimo blokai. Ši platforma sutinkama tik 750W ir 850W galios CX maitinimo blokuose, silpnesnieji blokai naudoją atskirą, specialiai jiems sukurtą platformą. 

Nors PUQ-B yra pakankamai sena, ne pirmus metus skaičiuojanti platforma, ji vis dar yra pakankamai padori, atsižvelgiant į šių dienų poreikius – senais gerais laikais ji buvo kurta kaip aukštos klasės 80 Plus Bronze modeliams skirta platforma.

Šis Corsair modelis iki šiol buvo labai paprastai išardomas. Deja dabar Corsair kažkodėl (įdomu kodėl) sugalvojo gaminti sunkiau atidaromą korpusą… Dėl to pateikiu JohnnyGuru.com darytą tos pačios platformos tik 750W galios modelio nuotrauką.

Nors tai ir yra ekonominės klasės maitinimo šaltinis, Corsair jam nepagailėjo Nippon Chemi-Con pagrindinio kondensatoriaus. Ir tai nėra vienintelė šios kompanijos apraiška šiame bloke – visose pagrindinėse vietose yra įmontuoti Japoniški kondensatoriai, kas yra iš ties puikus ir gan netikėtas dalykas tokioje klasėje.

Maitinimo blokas geba atiduoti visą savo galią viena galinga 12 voltų linija. Antrinių linijų galia taip pat yra pakankamai didelė, tad maitinimo galių lentelė nuteikia pozityviai.

Šis PSU turi tik šias apsaugas: OVP (apsauga nuo per aukštos įtampos), UVP (apsauga nuo per žemos įtampos) SCP (apsauga nuo trumpojo jungimo), OPP (apsauga nuo perkrovos); Tai toli gražu nėra pats įspūdingiausias matytas sąrašas.

Corsair CX850M naudoja Yate Loon ventiliatorių naudojantį slydimo guolis. Tai yra gan populiarus pasirinkimas tarp maitinimo blokų gamintojų. Jis yra vidutinės kokybės ir be to sukasi pakankamai greitai, dėl to maitinimo blokas nėra vienas iš tyliausių. Bet tylumu CX serija niekada nepasižymėjo.


Išvados

Corsair CX serija yra sąžiningi maitinimo blokai už sąžiningą kainą. Štai galingiausias serijos CX850M maitinimo blokas kainuoja 104 eurus. Nors tai yra nemaža pinigų suma, visi kiti CX serijos maitinimo blokai yra pigesni. Jiems suteikiama penkerių metų garantija, kas yra maksimumas tokios klasės maitinimo šaltiniams. Tiek pat kainuoja ir pagrindinis šio šaltinio konkurentas EVGA B850 BQ, nors pavyzdžiui Chieftec Proton (apžvalga pasirodys jau netrukus) kainuoja šiek tiek pigiau.

Mane stebina, jog šie maitinimo blokai nėra populiarūs parduotuvių surenkamuose kompiuteriuose. Joms geriau įdėti „visišką urodą“ už 40 eurų, nei kur kas geresnį patikimą maitinimo bloką už 50 eurų (tiek kainuoja 450W versija). Manau tai yra parduotuvių klaida, nes įrašas „Corsair maitinimo blokas“ pakankamai stipriai pakeltų produkto vertę.

Tai yra viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl žaidėjai vis dar kreivai žiūri į parduotuvių surinktas sistemas. O viską pakeisti būtų taip paprasta… Corsair CX serija yra vieni pigiausių dėmesio vertų maitinimo blokų, būtent dėl to jie yra tokie populiarūs. Ir prekybininkams pakeisti dėsnių nepavyks.

850W galios versijos įsigijimas yra diskutuotinas dalykas. Žymiai pažangesnis RM850x kainuoja tik 40-čia eurų daugiau. Dėl to vilionės įsigyti „kažką ne tokio pigaus“ bus labai stiprios. Ne tokiems galingiems maitinimo blokams kainų skirtumas procentaliai yra didesnis, dėl to perkant juos šis jausmas pranyksta.

Games.lt