Tinklapyje „Left Lane News“ pasirodė gana įdomus straipsnis nagrinėjantis naujus automobilių vagysčių būdus. Jame kalbama apie tai, kad rinkoje daugėjant automobilių, neturinčių raktelių, atsiveria naujos veiklos erdvės kompiuterių specialistams.

Jų pagalbos automobilių vagims prireikia vis dažniau. Naujose mašinose mechaninius užvedimo rakteliu įtaisus keičia kortelės ir elektronika bei „Start“ mygtukai. Taigi, vien miklių rankų ir nusimanymo apie spyneles nepakanka – reikia ir kompiuterių žinių. Straipsnyje teigiama, kad automobiliui su elektronine užvedimo sistema neturinčia raktelio nuvaryti reikia gerokai daugiau laiko – apie 20 minučių. Atsuktuvo ir replių taip pat ne gana – būtinas nešiojamas kompiuteris su specialia programine įranga bei sąsajos kabeliais.

Iš nesenų įvykių galima prisiminti kad ir tai, jog futbolo žvaigždės Deivido Beckhamo visureigis BMW X5 buvo nuvarytas, kaip manoma, būtent nešiojamais kompiuteriais „ginkluotų“ vagių.

Kino filmuose apie automobilius kompiuteriais ginkluoti vagys pasirodė jau senokai, tačiau realybėje jie ėmė veikti tik dabar, kai elektroniniu būdu užvedamų automobilių padaugėjo.