Ne paslaptis, kad populiariausios aušinimo skysčiu sistemos būna pažymėtos Corsair logotipu. Kiti net norėdami įvardinti, kokio lygio pas jus yra aušintuvas nusako savojo atitikmenį Corsair gamoje. Pavyzdžiui, norint įvardinti kokio lygio yra Cooler Master Seidon 120M aušintuvas, sakome, kad „toks kaip H60“.

Tiesa pirmoji pažintis su Corsair aušinimo skysčiu sprendimais nebuvo labai džiugi. Didžiajame aušinimo skysčiu sistemų teste pakliuvo brokuotas H100i modelis, kuris dėl gamyklinio broko apskritai nesugebėjo tinkamai aušinti procesoriaus. Reikalus sėkmingai sutvarkė kitas Corsair modelis H105.

Dabar atėjo metas susipažinti su dar vienu Corsair kūriniu. Tai naujasis Corsair H80i GT, besikėsinantis tapti geriausia uždara 120mm radiatorių turinti aušinimo sistema. Toks popsinis aušintuvas neabejotinai sulauks sekmės bus dažnai sutinkamas kompiuteriuose net ir nepriklausomai nuo parodytų rezultatų.

Nors H100i aušintuvas ir pasirodė prastai teko pripažinti, kad naudojimo klausimu (montavimas, valdymas ir pan.) jis pasirodė pats maloniausias. H80i iš vyresnėlio perėmė visas šias savybes, tad  šiuo klausimu tikrai nenusivilsime. Tačiau šalia to geros aušinimo savybės yra privalomas dalykas.

Pakuotė ir komplektacija

Didžiąją priekinio ploto dalį užima paties aušintuvo nuotrauka. Pakuotės dizainas yra visiškai identiškas kitiems Corsair aušinimo skysčiu modeliams.  Aišku skiriasi dėžučių dydžiai ir be abejo kiekvienam modeliui pateikti duomenys.

Galinėje pakuotės dalyje jau ne pirmą kartą yra pateikiama keista palyginimų lentelė. Joje vaizduojama kaip aušintuvas atrodo prieš gamyklinį Intelio aušintuvą, uždėtą ant Core i7 3970K @ 4,0 GHz procesoriaus. Corsair užfiksavo, kad jos aušintuvas įkaista iki 65 laipsnių, kai standartinio aušintuvo testas buvo sustabdytas. Akivaizdu, kad nugalėtas Stock‘inis aušintuvas nėra joks pasiekimas, be to neaišku, kokios buvo sąlygos gamyklinio aušintuvo testo nutraukimui

Komplektacijoje prie aušintuvo yra pridedami du ventiliatoriai, įvairiems lizdams pritaikytos montavimo detalės bei Corsair Link programinės įrangos kabelis ir vartotojo vadovas. Nieko stebinančio.

Detalus žvilgsnis

Ne paslaptis, kad didžioji dalis aušinimo skysčiu sistemų yra gaminamos Asetek‘o ir pardavinėjamos su  galybe skirtingų vardų. Corsair H60, H80i, H100i ir H110i sistemos yra unikalios tuo, kad jas gamino kita kompanija – CoolIT, kurią galime įvardinti kaip pagrindinę Asetek konkurentę. CoolIT savo sprendimus pardavinėja tik su Corsair prekiniu ženklu, taigi aušintuvai yra visiškai unikalūs ir nepakartojami.

Corsair H80i įpėdinis H80i GT vėl perėjo prie Asetek sukurto sprendimo. Kai pigiausi aušinimo skysčiu sprendimai turi 27 milimetrų storio radiatorių, H80i buvo sutinkamas 38 milimetrų dydžio analogas, nors šioje klasėje standartas yra 49mm. Dėl to kai kiti aušintuvai būdavo vadinami dvigubo storio, H80i geriausiu atveju būtų galima pavadinti „pusantriniu“. Naujasis H80i GT nebus taip žeminamas kadangi turi masyvų penkių centimetrų storio radiatorių.

CoolIT perengtuose aušintuvuose man labai patinka kapitalinės žarnelės, kurios yra storiausios visose uždarose aušinimo skysčiu sistemose. H80i GT yra pirmasis Asetek‘as pasižymintis storomis žarnelėmis. Lyginant su H80i, naujas modelis turi ir privalumų – jo žarnelės yra žymiai ilgesnės.

Vandens bloko paviršius pagamintas iš kokybiškos plastmasės ir turi metalo imitacijos apdailą. Čia esantis Corsair logotipas gali šviesti bet kokia pasirinkta spalva.

Nors iš išorės jis atrodo kvadratinės formos, šilumos plokštelė yra apvali. Ant varinės plokštelės jau randame užteptos termopastos. Tai padaryta preciziškai – sluoksnis yra ypač plonas, kai kartais kituose aušintuvuose jos „primozota“ yra ryškiai per daug.

Kaip ir H100i aušintuve sutinkame du identiškus dideliam statiniam slėgiui optimizuotus ventiliatorius. Vizualiai jie labai primena atskirai pardavinėjamus SP120, tik šie neturi guminių apsaugos nuo vibracijų ir keičiamos spalvos žiedų.

Ventiliatoriai gali pasiekti maksimalų 2435 apsukų per minutę greitį. Nors jie ir pasižymi geru sukimosi greičio ir triukšmingumo santykiu, tačiau vis tiek rekomenduoju apsukas laikyti kuo arčiau apatinės ribos, nes kad ir kokį gerą aušintuvą turėtumėme, virš 1500 apsukų dirbantis ventiliatorius tampys Jūsų nervus, o ką jau kalbėti apie pustrečio tūkstančio…

Aušintuvo darbas valdomas per Corsair Link programinę įrangą. Tai unikali kompanijos sukurta programa, galinti kontroliuoti ne tik aušinimo skysčiu sistemos, bet ir aukščiausios klasės Corsair maitinimo blokų bei operatyviosios atminties modulių darbą. Taip pat skirtingai nei kitų gamintojų programos pateikia informaciją apie komponentų temperatūras ir su pačia aušinimo skysčiu sistemas nesusijusių ventiliatorių darbą.

Testai

Temperatūros buvo matuotos šioje sistemoje:

Intel Core i5 4690K @ 4.7GHz 1.33V
Asrock Z87 Extreme 4
2*4 GB Patriot G2 Series RAM
OCZ ARC100 SSD, 240GB
WD Caviar Blue, 1TB
NZXT Phantom 530 korpusas
OCZ/ PC Power & Cooling Silencer MKIII 80+ Gold 750W PSU

Suprantama kad renkantis aušintuvą mus domina du aspektai – aušinimo našumas ir veikimo tylumas


Išvados

Pirmas dalykas, išryškėjęs „pažaidus“ su Corsair H80i GT yra jo „draugiškumas vartotojui“ (atsiprašau už šią nuvalkiotą frazę). Aušintuvas yra tikrai gražus, montavimas labai patogus, o valdymas per Corsair Link programinę įrangą paprastas ir leidžiantis padaryti daugiau, nei leidžia konkurentų programos.

120 milimetrų galinę ventiliatoriaus angą turi turėti kiekvienas bent minimaliai padorus korpusas. Tačiau jei jis yra tik minimaliai padorus, tai greičiausiai neturės galimybės montuoti dvigubo ilgio aušinimo skysčiu sistemas. Jeigu tai Jūsų dėžė – reiškia H80GT yra viena rimčiausių uždarų aušinimo skysčiu sistemų Jūsų „paturbintam“ procesoriui.

Tačiau labiau mus turėtų dominti jo aušinimo našumas, nei paviršutiniai dalykai. Aušinimo našumas geras, triukšmo keliama nedaug, beeet…  Corsair H80i GT Lietuvoje kainuoja daugiau nei 100 eurų. Tai yra labai daug, kadangi už 90 eurų galima nusipirkti 240 mm ilgio radiatorių turintį milžiną. Tad už storąjį 120 milimetrų aušintuvą nesinorėtų mokėti daugiau nei 80 eurų.

Iš dalies mokame už iki galo atidirbtas detales, tokias kaip storos žarnelės, gražus dizainas, patogus montavimas, ar valdymas programine įranga. Bet šiek tiek prisideda ir labai gerbiamas Corsair vardas, už kuri taip pat daugiau ar mažiau susimokėti reikia. O to geriau nebūtų, nors šiaip ar taip nemanau, jog tai bus kliūtis populiarumo užtikrinimui.

Aušintuvas yra labai panašus į pernai išbandytą Antec Kuhler 950 – turi panašų vandens bloką ir radiatorių. Atsimenu laikus, kai Antec Kuhler 950 buvo pardavinėjamas vos už 230 litų (~67 eurus). Aišku tokių gerų kainų jau niekad nebebus, na bet Corsair H80i GT tikrai galėtų kainuoti kur kas mažiau.