HD DVD formato populiarinimu Šiaurės Amerikoje užsiimanti „HD DVD Promotional Group“ organizacija pranešė, kad per pirmuosius prekybos buitiniais HD DVD grotuvais metus jų pavyko parduoti daugiau nei 100 tūkstančių. Į šį skaičių nepakliūna asmeniniams kompiuteriams skirti HD DVD optinių diskų įrenginiai ir „Xbox 360“ konsolei skirtas HD DVD nuskaitantis priedas.

Pirmojo gimtadienio proga „Toshiba“ gana pastebimai sumažino Š. Amerikoje parduodamų buitinių HD DVD grotuvų kainas – štai „HD-A2“ amerikiečiai jau gali nusipirkti už mažiau nei 400 JAV dolerių. Kompanijos atstovo teigimu, pastarąjį mėnesį filmų HD DVD diskuose pardavimai gerokai ūgtelėjo, na o patys buitiniai grotuvai beveik visą laiką nesitraukia iš „Amazon.com“ perkamiausių elektronikos prekių sąrašų.

Visgi tiesa yra ir tai, kad paskutiniu metu filmų konkuruojančio „Blu-ray“ formato diskuose parduodama gerokai daugiau. Į tai „Toshiba“ taip pat turi atsakymą – anot kompanijos atstovo, taip, HD DVD filmų pardavimams yra kur augti, bet štai pačių parduotų buitinių grotuvų kiekiu „Blu-ray“ stovykla vis dar yra atsiliekančiųjų vaidmenyje. Nieko nuostabaus – daugelis amerikiečių „Blu-ray“ filmams žiūrėti perka ne atskirą grotuvą, o tiesiog naudoja „Playstation 3“ konsolę nes taip pigiau.

Pagrindiniai HD DVD formato kūrėjai ir rėmėjai „Toshiba“ pabrėžia ir tai, kad „Blu-ray“ kol kas lenkiamas populiarių filmų premjerų HD diskuose skaičiumi. Štai „Batman Begins“, „V for Vendeta“ ir „Poseidon“ kol kas galima įsigyti tik HD DVD formatu. Greitu laiku pasirodys ir „Matrix“ trilogija HD DVD diskuose. „Blu-ray“ formatu šie filmai bus išleisti tik kiek vėliau.