Turbūt visiems iš mūsų yra tekę optinius CD ir DVD diskus ne tik įrašinėti, bet ir išmesti. Nesudėtinga procedūra jei juose – juokingi filmukai, dainos ar referatai. Tačiau tokiu atveju, jei diske buvo tikrai konfidenciali ir slaptoka informacija, jį tiesiog išmesti pavojinga – niekuomet nežinai, į kieno rankas ji paklius.

Žinoma, galima diską sulaužyti, nuplėšti jo duomenų sluoksnį nuo plastiko, bet… na, viskas priklauso nuo radusiųjų noro diske buvusią informaciją nuskaityti. Jei jis didelis, ir šios priemonės nepadės. Na o tai jau nemenka problema įmonėms, kurios konfidencialia informacija disponuoja dažniau nei namų vartotojai.

Į pagalba atskubėti nusprendė „Plextor“. Kompanija pristatė „PlexEraser“ pavadintą įrenginį, kuris bet kokius diske buvusios informacijos pėdsakus turėtų sunaikinti per 6 minutes. Kol kas neaišku, nei kada jis pasirodys prekyboje, nei kiek kainos. Žinoma tik tai, kad bus du darbo režimai – vienas skirtas diske buvusiai informacijai negrįžtamai sunaikinti, kitas – jai saugiai ištrinti.

Gal ir neblogai, bet įtariu, kad dėl gamintojo vardo ir įrenginio paskirties jis nebus pigus.