„Computex“ parodoje „Intel“ pristatė itin mobiliems kompiuteriams skirtus „Atom“ šeimos procesorius.

Vieno branduolio „Atom N270“ dirbs 1,6 GHz taktiniu dažniu ir turės 512 KB antrojo lygmens spartinančios atminties (L2 cache). Su atmintimi šis procesorius bendraus 533 MHz taktiniu dažniu. Kaip ir kiti „Atom“ šeimos lustai, N270 palaiko kelių užduočių apdorojimo vienu metu technologiją. Nuostabu tai, kiek šis procesorius suvartoja energijos – dirbant iki 2.5W, budėjimo režime – 0.5 W. „Intel“ rekomenduoja jį naudoti pagrindinėse su „Intel 945GSE“ mikroschemų rinkiniu.

Nedaug energijos vartojantiems staliniams kompiuteriams skirtas „Atom 230“ lustas. Jis taip pat turi 512 KB antrojo lygmens spartinančios atminties, dirba 1,6 GHz taktiniu dažniu ir su 533 MHz magistrale. Energijos suvartojimas dirbant neturėtų viršyti 4W, pirminė šio procesoriaus paskirtis – dirbti sistemose su „Intel 945GC“ mikroschemų rinkiniu ir integruota „DirectX 9“ vaizdo posisteme.

„Intel“ teigimu, naujieji procesoriai jau sulaukė didelio kompiuterių gamintojų susidomėjimo.

Itin mažai energijos vartojančių nešiojamų ir stalinių kompiuterių idėjos atgaivintojais pagrįstai laikomi ASUS, kurių „Eee“ kompiuteriai parodė, jog vartotojai linkę aukoti funkcionalumą mainais į patogumą. Rinkos ekspertai prognozuoja, kad artimiausiose ateityje pirkėjų susidomėjimas tokiomis sistemomis tik didės.