Ech, ko jau ko, o ateities prognozių metų pradžioje tradiciškai netrūksta. Štai dar viena – daugiau nei pusė 2006 m. parduotų nešiojamų kompiuterių turėtų būti su plačiaformačiais ekranais.

Bendrovės „DisplaySearch“ tyrėjai prognozuoja, kad 60% šįmet parduotų nešiojamų kompiuterių sudarys modeliai su „widescreen“ tipo ekranais. Tokių ekranų kraštinių santykis yra 16:9. Jie gana ženkliai platesni nei tradiciniai 4:3 santykio ekranai. Tai itin pravartu žiūrint filmus bei, kas gerokai naudingiau, vienu metu dirbant su keletu dokumentų.

Rinktis plačiaekranius modelius nešiojamųjų pirkėjus skatina ir tai, kad nepatogu naudotis nešiojamu kompiuteriu su pilnaverčiu 17″ ekranu. Tad vietoje jo ir renkamasi modelis su 15,4″ colio „widescreenu“, kurio plotis beveik visiškai toks pats, mažesnis tik aukštis.

Nešiojamų kompiuterių ekranams skirtų matricų pardavimai per 2005 metus pasiekė 62 milijonus – tai 32% daugiau nei 2004 metais. Spartų pardavimų augimą įtakojo krentančios nešiojamų kompiuterių kainos.

Tolimesnės ateities prognozės plačiaekraniams nešiojamiems dar palankesnės – 2007 metais jiems gali tekti net 70% rinkos.

Ne veltui sakoma, kad pabandžius plačiaekranį monitorių, įprasto jau nesinori. Man nutiko būtent taip – štai ir tupiu dabar prie nešiojamo su 15,4″ ekranu.