Olandų bendrovė Club3D visą laiką geriausiai buvo žinoma kaip AMD vaizdo plokščių gamintoja. Tačiau nepaisant to ji siūlydavo ir produktus, turinčius ir nVidia grafinį branduolį. Nuo dabar tam atėjo galas – Club3D oficialiai paskelbė, kad nuo šiol nebegamins GeForce plokščių.

Kalbant atvirai prarasime labai nedaug. Vienintelės nestandartinės 600-osios kartos Club3D plokštės buvo GTX 670, GTX 660 Ti ir GTX 660, kurios turėjo nestandartines aušinimo sistemas, tačiau įprastus vaikimo dažnius. Prie tokių bent dalinai galėtume priskirti ir GTX 640 ir GTX 680, kurios vietoj 2GB turėjo 4GB atminties. Net ir jei pasirinkimas būtų didesnis, pasirengimą įvertintume blogai. NVidia GPU turinčios nestandartinės vaizdo plokštės pasirodė labai vėlai. Na o ir galiausiai, net pamačiaus tinkamai paruoštą produktą didelio noro pirkti nėra, kadangi šiems gaminiams Club3D nesugeba pasiūlyti konkurencingų kainų.

Tokio sprendimo priežastys gali būti įvairios. Didžiausia tikimybė jog pačiai Club3D nebeliko tikslo ir noro pardavinėti tokias plokštes. Gal būt tai nepatiko pačiai AMD, ar Club3D plokštes rengiančiai TUL, o gal būt kažkas nepatiko iš nVidia pusės ar jų plokščių kūrėjų. Tačiau greičiausiai tinkamesnis yra pirmasis variantas – būti tik ten, kur kompanija atrodo konkurencingai.

Mes jau spėjome įsitikinti, kad gaminti abiejų grafinių procesorių rengėjų plokštes yra išties sudėtinga. XFX ilgą laiką rengė nVidia plokštes, po kurio laiko nusprendė siūlyti ir tuometines ATI grafines kortas, dėl to kilo XFX konfliktas, dėl kurio pastarieji paliko „žaliuosius“, ir dabar siūlo tik AMD Radeon vaizdo plokštes. Na o Palit, visą laiką gaminusi tiek AMD, tiek nVidia plokštes sukonfliktavo su AMD/ATI dėl jų vykdomos politikos ir paliko kompanijos partnerių gretas. Jei neklysu, šiuo metu su abejomis grafinių procesorių gamintojomis draugauja tik MSI, Asus ir Gigabyte.

Club3D, Games.lt