Mažas, dailus, nelabai galingas bet ir nebrangus „ASUS Eee“ nešiojamas kompiuteris sulaukė tikrai daug dėmesio praeitų metų pabaigoje. Su šiuo modeliu ASUS sieja dideles viltis, bet turbūt būtų naivu tikėtis, kad kitos kompanijos nebandys konkuruoti pristatydamos panašius produktus.

O jų laukti ilgai nereikėjo. Bendrovė „Everex“ pristatė kompiuteriuką „CloudBook“, kuris pasižymi geresnėmis techninėmis charakteristikomis nei „Eee“ bei su pastaruoju gali nemenkai pasivaržyti dėl pirkėjų dėmesio.

„CloudBook“ kompiuteryje dirba 1.7 MHz taktinio dažnio „VIA C7-M ULV“ procesorius, 30 GB talpos tradicinės technologijos (HDD) kietasis diskas. Taip pat yra ir 4 tipų atminties kortelių skaitytuvas, du USB 2.0 lizdai, DVI vaizdo išvesties jungtis. Nepamiršta ir integruota internetinė kamera, na o 4 celių baterijos turėtų pakakti iki 5 valandų darbo. Kompiuteris sveria apie vieną kilogramą, jame dirba „gOS V2 Rocket“ operacinė sistema.

Kaip ir „ASUS Eee“, „CloudBook“ turi 7 colių įstrižainės 800×480 taškų raiškos ekraną, integruotas belaidžio ir laidinio tinklo posistemes. Fiziniai „Eee“ ir „CloudBook“ matmenys praktiškai vienodi.

Kaip matyti iš specifikacijų, bene labiausiai „Eee“ ir „CloudBook“ skiriasi disko talpa – „Eee“ priklausomai nuo modelio turi iki 8 GB talpos SSD tipo atminties, na o „CloudBook“ informacijai saugoti naudoja 30 GB talpos kietąjį diską, kuriame įmagnetintos plokštelės sukasi 4200 apsukų per minutę sparta. Žinoma, SSD atmintis spartesnė, nekaista, nebijo smūgių, bet 30 GB visgi intriguoja. Be to, ir akumuliatoriaus darbo resursas, panašu, pas „CloudBook“ visgi bus didesnis.

Pirmoji „CloudBook“ kompiuterių siunta turėtų pasirodyti „Wal-Mart“ tinklo parduotuvėse jau sausio 25 dieną. Tuo tarpu „Microsoft“ produkcijos nemėgstantys plačiai šypsosi – panašu, kad programinės įrangos gigantas rimtai prašovė su strategija itin mobilių įrenginių rinkoje. Sulaukiame jau antro įdomaus produkto, „Eee“ pardavimai puikūs, o abiejuose kompiuteriuose nėra nė kvapo „Microsoft“ produkcijos…