„Casio“ ir „Panasonic“ lyg susitarę vienu metu pristatė naujus vidutinės klasės fotoaparatus – „Casio EXILIM ZOOM EX-Z600“ ir „Panasonic Lumix FZ7“.

„EXILIM ZOOM EX-Z600“ turi šešių megapikselių vaizdo matrica bei net 2,7 colio įstrižainės skystų kristalų vaizdo ieškiklį. Fotoaparatas geba optiniu būdu priartinti nutolusį vaizdą 3 kartus. „Casio“ teigimu, išskirtinė „EXILIM ZOOM EX-Z600“ savybė yra didelis skystų kristalų ekrano vaizdo šviesumas, siekiantis net 1200 kandelų kvadratiniam metrui. Tai turėtų padėti įžiūrėti kas rodoma net ir ypač saulėtomis dienomis. Palyginimui – daugelis LCD monitorių siūlo tik 200-400 kandelų šviesumą.

Tuo tarpu „Panasonic“ pristatytas „Lumix FZ7“ iš tiesų yra tik nauja „FZ5“ versija su 6 megapikselių matrica. Fotoaparatas gana stambus, išoriškai gali atrodyti panašus į rimtus veidrodinius modelius. Vaizdą optiniu būdu galima priartinti net 12 kartų, naudojama „Leica“ optika. „Panasonic“ teigia, jog „Lumix FZ7“ skirtas tiems, kas domisi fotografija tačiau kol kas nėra pasirengė pirkti ir naudoti pilnavertį skaitmeninį veidrodinį fotoaparatą.