Šį kartą apžvelgiame Deepcool Gammaxx S40 biudžetinį procesoriaus aušintuvą. Kompaktiškas 143 mm aukščio bokšto tipo aušintuvas pasižymi nestandartinio dizaino ventiliatoriumi ir kainuoja apie 70 litų. Gammaxx S40 plokštelės ir šiluminiai vamzdeliai yra visiškai nikeliuoti, kas yra nebūdinga biudžetiniams aušintuvams.

Specifikacijos

Komplektacija

Deepcool Gammaxx S40 įpakuotas į Deepcool standartinę baltą aukštą dėžę.

Gammaxx S40 komplektacija skurdoka. Ją sudaro Intel ir AMD lizdų montavimo įranga, vartotojo vadovas, garantinė kortelė ir kokybės sertifikatas. Ventiliatorius iš karto pritvirtintas prie aušintuvo, termopasta taip pat užtepta. Montavimo įrangos yra nedaug, kadangi naudojamas labai paprastas montavimas, kuriam net nereikia galinės plokštelės.

Žvilgsnis iš arčiau

Pirmiausia į akis krenta nestandartinio dizaino ventiliatorius. Pats radiatorius yra bokšto tipo ir neatrodo labai išskirtinai. Tačiau tiek plokštelės, tiek šiluminiai vamzdeliai yra nikeliuoti, kas nebūdingas pigesniems aušintuvams. Taigi, nepaisant žemos kainos, Deepcool nepaaukojo kokybės. Nikelio sluoksnis apsaugo išlaiko aušintuvo efektyvumą apsaugodamas nuo oksidacijos.

Aušintuvas turi keturis 6 mm skersmens U formos šiluminius vamzdelius, išsikišančius viršuje. Ant aušintuvo pagrindo yra nedidelis papildomas radiatoriukas.

Iš viršaus matomas Deepcool logotipas, įpjovimai dviems ventiliatoriams pritvirtinti bei daugybė plokštelių išpjovų. Gammaxx S40 naudoja tiesioginio kontakto šiluminius vamzdelius. Ant aušintuvo užteptas termopastos sluoksnis. Čia Deepcool nusprendė šiek tiek sutaupyti ir papildomos termopastos nepridėjo.

Aušintuvo pagrindas, kaip tiesioginio kontakto, yra pakankamai lygus. Nėra didesnių įbrėžimų. Aišku, tiesioginio kontakto šiluminiai vamzdeliai į standartinio varinio pagrindo lygumą lygiuotis negali.

Ventiliatorius pasižymi unikaliu apvaliu ir siaurėjančiu dizainu. 120 mm PWM ventiliatorius turi devynis sparnelius. Naudojamas Hydro guolis, pasižymintis ilgesniu tarnavimo laiku nei pigiuose ventiliatoriuose dažniausiai naudojami Sleeve guoliai. Ventiliatoriaus apsukos reguliuojasi tarp 900 ir 1600 RPM. Ventiliatorius turi antivibracinius tarpiklius.

Montavimas

Intel LGA 1155/1156/1150 sistemoje Gammaxx S40 montavimas vyksta vos dviem žingsniais, naudojama montavimo sistema panaši į standartinių Intel aušintuvų. Pirmiausia ant aušintuvo pagrindo dviem varžteliais prisukamos kojelės. Kojelės įtaikomos ir įspaudžiamos į montavimo skyles ant motininės plokštės ir pasukami fiksatoriai. Tai tiek.

Ventiliatorius montuojamas naudojant paprastus plieninius laikiklius. Su ventiliatoriumi Gammaxx S40 yra labai arti pirmojo atminties lizdo, tačiau standartinio aukščio atminties modulis telpa be problemų.

Testavimas ir rezultatai

Aušintuvai testuojami Intel Core i5 2500K procesorių apkraunant LinX AVX Edition programa, temperatūros stebimos naudojant RealTemp. Aušintuvai testuojami 3 kartus su skirtingais procesoriaus profiliais arba iki tol, kol pasiekiama kritinė temperatūra. Procesoriaus dažnių ir įtampių profiliai yra tokie: 3.7 GHz 1.22V, 4.2 GHz, 1.3V, 4.5 GHz 1.35V. Išvedamas visų keturių branduolių temperatūrų aritmeninis vidurkis ir atimama kambario temperatūra.

Testavimo sistema:
CPU: Intel Core i5 2500K
MB: Gigabyte Z68A-D3
RAM: Patriot 2x4GB DDR3 1600MHz 9-9-9-24-1
SSD: Samsung 830 256GB
VGA: MSI GeForce GTX 460 768MB Cyclone
PSU: Seasonic S12II-620 Bronze
Korpusas: Silverstone Redline RL01

Korpuse įdėti du ventiliatoriai: priekyje standartinis SilverStone Redline RL01 esantis 120 mm ventiliatorius, veikiantis ~1400 RPM apsukomis, o gale ~1500 RPM apsukomis veikiantis Xilence 120 mm ventiliatorius. Jei nenurodytos aušintuvo ventiliatoriaus apsukos ar nustatymai, reiškias, ventiliatorius veikia maksimaliomis apsukomis. Reikėtų atkreipti dėmesį į tai, naudojant PWM reguliavimą, rezultatai gali skirtis priklausomai nuo naudojamos motininės plokštės – kai kurios turi laisvesnius, kitos griežtesnius apsukų/temperatūros profilius

Testų rezultatai

Procesoriui veikiant 3.7 GHz dažniu Gammaxx S40 įsitaiso tarp 120-130 litų kainuojančių Prolimatech Panther ir Zalman CNPS11X Performa aušintuvų. Sumažinus apsukas, aušintuvas atsilieka beveik 10°C.

Ties 4.2 GHz dažniu Gammaxx S40 nukrenta į paskutinę vietą ir šiek tiek atsilieka nuo CNPS11X Performa. Tačiau kaip kompaktiškas, 70 litų kainuojantis aušintuvas, laikosi pakankamai tvirtai.

Galiausiai, i5 2500K paspartinus iki 4.5 GHz, Gammaxx S40 atsilieka 2.6°C, tačiau efektyvumo pakanka, kad išlaikytų procesorių saugiose temperatūros ribose. Tiesa, sumažinus apsukas, Gammaxx S40 nebesugeba susidoroti su karščiu.

Subjektyviai vertinant, Gammaxx S40 yra pakankamai tylus ir vidutinėje sistemoje neturėtų kelti už kitus aušintuvus didesnio triukšmo. Tačiau naudojantiems tylesnes sistemas, Gammaxx S40 reikės pritildyti.

Verdiktas

Privalumai:

+ Geras kainos/efektyvumo santykis

+ Labai paprastas montavimas

+ Pilnai nikeliuotas

+ Palaikomi visi modernūs Intel ir AMD lizdai

+ Suderinamumas su siaurais korpusais

Trūkumai:

– Nepridėta termopasta (neskaitant iš karto užteptos)

Deepcool Gammaxx S40, nepaisant žemos 70 litų kainos, demonstruoja spartinimui pakankamą efektyvumą. Nors aušintuvas atsilieka nuo didesnių ir brangesnių konkurentų, skirtumas ne toks didelis, kokio galima buvo tikėtis, įvertinant ne tik kainą, bet ir aušintuvo dydį. 143 mm aukštis padidina suderinamumą su kompaktiškais korpusais. Ir nors Gammaxx S40 atsiliko nuo 125 mm aukščio Noctua NH-U9B SE2, primenu, kad Noctua atstovas kainuoja apie 110 litų daugiau.

Montavimas yra paprastas. Tiesą pasakius, paprastesnio net negali būti, bent Intel sistemoms. Palaikomi visi Intel ir AMD lizdai rodo, kad Deepcool nepaaukojo funkcionalumo dėl kainos. Tą patį galima pasakyti apie kokybę – visas radiatorius yra nikeliuotas, pagrindas gerai apdorotas. Net ne visi brangesni aušintuvai gali tuo pasigirti.

Deepcool Gammaxx S40 yra puikus pasirinkimas ieškantiems pigaus ir kompaktiško, bet pakankamai efektyvaus aušintuvo, tilpsiančio ir į nedidelius MicroATX korpusus.