Tinklapis „t-break“ apžiūrėjo bei išbandė vieną iš pirmųjų SLI palaikančių pagrindinių plokščių – MSI K8N Diamond. Atrodytų – nieko ypatingo, tačiau šis bei tas patraukė bandytojų dėmesį.

Tai neturi visiškai nieko bendro su SLI ar juolab bendrove „nVidia“. Priešingai – dėmesio centre atsidūrė iš pirmo žvilgsnio nekalta mikroschema, įsitaisiusi ne taip ir toli nuo dviejų PCI Express 16x lizdų. Tai – „Creative CD0106-DAT“ DSP čipas, kitaip tariant, ta pati mikroschema, kuri atsako už garso kokybę „Audigy LS“ bei „Live!“ 24 bitų garso kortose. Tiesa, ant mikroschemos užklijuotas lipdukas galbūt ir turėtų tai paslėpti.. Ne gana to – greta esantys komponentai tiek gamintojų vardais, tiek ir išvaizda yra tikslios „Audigy“ naudojamų analogų kopijos.

Na ką gi, panašu, jog „Creative“ nutarė žengti į neištirtą žemę – tiekti savo čipus tiesiogiai pagrindinių plokščių gamintojams. Ką iš to gausime mes, vartotojai? Na, arba puikią integruoto garso kokybę, arba dar vieną nepavykusį bandymą ją pasiekti.

Aš statyčiau už „Creative“ ir manau, jog sprendimas tiekti savo čipus tiesiogiai itin toliaregiškas. Visgi kompanija žengia user garso plokščių gamintojų priešakyje jau ne pirmus metus 🙂