Kompanija „Philips“ pranešė, jog artėjančioje „Consumer Electronics Show“ parodoje Jungtinių Valstijų Las Vegaso mieste pristatys optinių diskų įrenginį, galinti rašyti bei skaityti CD, DVD bei „Blu-ray“ formato diskus.

Naujasis produktas skirtingų standartų diskų skaitymui naudoja tris lazerius, kurie įrenginio mechanizmo parenkami priklausomai nuo įdėto disko tipo. Nors lazeriai trys, optinė „patranka“, nukreipianti spindulį į disko paviršių tik viena. Tiesiog priklausomai nuo disko į ją nukreipiamas atitinkamas lazeris, na o optinė sistema visais atvejais naudojama ta pati. Bus pristatomas tik įrenginio prototipas. Serijinę gamybą bei prekybą šiais universaliais įrenginiais ketinama pradėti antrojoje šių metų pusėje.

Na va, panašu kad reikia konstatuoti du faktus. Pirmas yra tai, kad įrenginių gamintojams pavyko išspręsti skirtingų formatų suderinamumo problemas. Antras, kaip bebūtų gaila deja yra tas, jog optinių diskų ateitis vėl virto slibinu su dviem galvom, kaip ir DVD-R bei DVD+R atveju.

Šiuo metu rungiasi du standartai, siekiantys ateityje pakeisti DVD. „HD DVD“ vartotojams ketina pasiūlyti sutalpinti į vieną optinio disko pusę 15 GB duomenų, mokant už jį nedaugiau, nei už įprastinį DVD. Prekyba „HD DVD“ įrenginiais ketinama pradėti 2005 metų pradžioje. „HD DVD“ remia technologijos kūrėjai „Toshiba“ ir NEC, o taip pat – „Sanyo“, beveik visos didžiosios Holivudo kino studijos.

„Blu-ray“ diskai turėtų startuoti su 50 GB vienoje disko pusėje talpa, o iki 2007 metų žada pasiūlyti vartotojams 100 GB talpos diskus. Tokiai talpai pasiekti bus naudojama keturių sluoksnių technologija, savo prigimtimi analogiška DVD diskų „Dual Layer“ metodui. Šią technologiją remia „Sony“, „Panasonic“, „JVC“, „Thomson“, „Hewlett-Packard“ bei „Disney“ kino kompanija.

Taip pat skaitykite:
JVC sukūrė „Blu-ray“/DVD diską (2004-12-28)
Įkurta HD DVD standarto rėmimo grupė (2004-12-24)
NEC sukūrė universalų CD/DVD/HD DVD įrenginį (2004-12-22)
Sukurtas DVD – HD-DVD diskas (2004-12-13)
Holivudo studijos remia HD DVD diskų standartą (2004-11-30)
„Hewlett – Packard“ remia „Blu-ray“ (2004-11-19)
DVD diskų pamaina – ne už kalnų? (2004-11-13)