Antivirusinių programų bei kompiuterių saugumo sprendimų kūrėja kompanija „F-Secure“ pranešė, jog aptiko pirmąjį potencialų virusą, besitaikantį į naująją „Microsoft“ operacinę sistemą „Vista“.

Nesudėtingas virusas taikosi į „Microsoft Command Shell“ valdymo sąsaja, kuri įdiegta tik kai kuriuose tarnybinėms stotims skirtose „Microsoft“ programose bei naujojoje operacinėje sistemoje.

Virusiuką, kuris iš esmės yra viso labo gudrus septynių eilučių scriptas, sukūrė Austrijos virusų kūrėjų grupė „Second Part to Hell“. Jis paskelbtas grupės internetiniame tinklapyje. Scriptas kol kas nieko baisaus nedaro, bet vaizdžiai parodo, kaip pasinaudojant „Microsoft Command Shell“ galima įrašyti duomenis į kompiuterį.

Tikėtina, jog greitai gali pasirodyti ir pirmieji jo pritaikymo pavyzdžiai, t.y. pilnai funkcionalūs virusai. Beje, „Microsoft Command Shell“ skirtų virusų pasirodymą dar praeitais metais numatė „Symantec“ tyrėjas Eric Chien. Jis buvo teisus.

Žinojimas, jog protingo žmogaus parašytas 7 eilučių scriptas kažkam gali atverti duris į mano kompiuterį, manęs, kaip vartotojo, tikrai nenuteikia optimistiškai. Horizonte jau sklando gandai apie berods dar penkių į „Vista“ orientuotų virusų pasirodymą, tačiau oficialaus patvirtinimo jiems matyti kol kas neteko. Laukiame tęsinio…