Ką tik buvo paskelbti 2009 metų, trečio ketvirčio procesorių pardavimų rezultatai. Rinkos apyvarta pakilo 14% ir siekia net 7,4mlrd USD.

Lyginant su praėtusiu ketvirčiu labiausiai išaugo procesorių, internetinių kompiuterių (nettop’ų ir netbook’ų) procesorių rinka. Ji kilo net 35,7%. Stacionariųjų kompiuterių procesorių rinka išaugo 11,4%. Na o serverių, bei tarnybinių stočių – 12,2%.

Procesorių rinkoje jau senai Amd, savo apyvarta, nesugeba pavyti Intel. Priešingai – Intel tiktais dar labiau padidino savo rinkos dalį – iki 81.1%. Tai 2.2% daugiau, nei praėjusį ketvirtį. Amd teturėjo tik 18,7%, nes prarado 2% turėtos rinkos dalies. Mažiausia rinkos dalis, kaip visada, teko kompanijai VIA. Ji teturėjo 2% rinkos. Nešiojamųjų kompiuterių rinkoje matomai pirmavo Intel. Ji turėjo net 88% rinkos – 1,1% daugiau, nei praėjusį ketvirtį. Amd, praradusi 0,7% turėtos rinkos dalies, terkinosi 11.9%. Tiktais 0,2% rinkos priklausė VIA firmai. Geriausiai Intel sekėsi serverių ir tarnybinių stočių rinkoje. Ši kompanija, iš Amd išsikovojusi dar 0,5% rinkos, dabar turi 90.4%. Amd teturi 9,6% rinkos. Intel prasčiausiai sekasi pardavinėt procesorius, skirtus stacionariesiems kompiuteriams – ji turi 72.2% rinkos – 2% daugiau, nei ankščiau. AMD prarado 1,9% ir dabar turi 27,4%. Tradiciškai VIA turi mažiausiai – 0,3% rinkos.

Taigi akivaizdu, kad procesorių rinkoje pirmauja Intel. Greitai šios rinkos tendencijos gali keistis: į rinką ateina naujas konkurentas nVidia. Apie tai skaitykite čia .