Bendrovė „Western Digital“ anonsavo kompiuterių tinklams skirtos duomenų saugyklos „WD NetCenter“ versiją, kurios talpa siekia net pusę terabaito. Įrenginį bus galima naudoti kaip paprastą išorinį kietą diską arba tiesiog prijungti prie kompiuterių tinklo kad „NetCenter“ saugomi duomenus būtų pasiekiami visiems jo naudotojams.

Prie disko pridedama „EasyLink“ programa, kurią instaliavę tinklo vartotojai įrenginį matys kaip paprastą kietąjį diską, lyg jis būtų jų kompiuteryje. „Western Digital“ žada, kad programos įdiegimas net ir mažiau patyrusiems vartotojams turėtų trukti ne ilgiau nei penkias minutes. Pridedama ir programa automatizuotam arba rankiniam atsarginių kopijų darymui „EMC Retrospect Express 7.5“.

Pusės terabaito talpos „WD NetCenter“ viduje suksis 7200 apsukų per minutę „WD Caviar“ kietasis diskas, kuris dirbs be aktyvaus aušinimo, t.y. be ventiliatorių. Talpioji „WD NetCenter“ versija turės dvi USB jungtis bei tinklo prievadą, „Kensington“ tipo užrakto lizdą bei mokės taupyti energiją kuomet įrenginys nenaudojamas.

500 GB talpos „WD NetCenter“ anapus Atlanto kainuos apie 400 JAV dolerių. Tiksli pasirodymo prekyboje data dar neaiški, bet tai turėtų nutikti artimiausiomis dienomis. Apie pasirodymą ir kainą Lietuvoje kol kas galime tik spėlioti.