„Microsoft“ pagaliau oficialiai pranešė sistemos reikalavimus naujajai „Windows“ operacinei sistemai „Vista“. Džiugu, kad reikalavimai nėra tokie dideli, kaip kad jau kurį laiką buvo kalbama. Pirmiausia, tai „Microsoft“ paskelbė apie dvejopus sistemos reikalavimus. Jie skiriasi tuo, kad vienas (reikalaujantis mažiau resursu) bus skirtas pagrindiniams „Vista“ paketams, o kitas, reikalaujantis daugiau grafinio pajėgumo, bus skirtas „Vista“ su Aero aplinka.

Tam kad stabiliai veiktų pagrindinis „Vista“ paketas reikės 800 MHz procesoriaus, 512 MB RAM, grafikos kortos palaikančios Direct X 9.0 ir mažiausiai 20 GB kietojo disko.

Na o jei norėsis „Aero“ grožybių reikės kiek pajėgesnio kompiuterio – 1 GHz procesoriaus, 1 GB RAM, be abejo grafikos kortos palaikančios Direct X 9.0 ir turinčios mažiausiai 128 MB atminties tam kad butų palaikoma 1920×1200 rezoliucija, arba 256 MB kad būtų galima naudoti didesnę rezoliuciją. Taip pat 40 GB kietasis diskas, kuriame turės būti laisvų 15 GB.

Palyginimui pažiūrėkite, kokie reikalavimai buvo ankstesnėms „Windows“ operacinėms sistemoms.

„Windows 95“ reikalavo 486, 32 bitų bet kokios spartos procesoriaus, 4 MB RAM ir 50 MB kietojo disko vietos.

„Windows 98“ reikalavimai kiek paaugo – 486DX procesorius, kurio greitis bent jau 60 MHz, 16 MB RAM, 195 MB kietojo disko, diskelių įrenginio ir VGA monitoriaus.

„Windows ME“ reikėjo 150 MHz Pentium procesoriaus, 32 MB RAM, 320 MB kietojo disko vietos ir CD arba DVD įrenginio.

Dabartinė populiariausia OS „Windows XP“ ir jos „Home Edition“ leidimas reikalauja 300 MHz procesoriaus, 128 MB RAM, 1.5 GB kietojo disko vietos, SVGA monitoriaus ir CD arba DVD įrenginio.

Visai normalu, kad reikalavimai kiek ūgtelėjo ir tikrai žinau, kad daugumos dabar turimi kompiuteriai bent jau „Vistą“ be Aero laisvai „paveš“.